Dolap iade edilemez yazısı

Mandosii

Picopat
Dolap uygulamasından 2.el ekran kartı sipariş ettim. Bugün kargoya verilmiş ve satıcının profiline bakarken açıklamada aynı şu yazı yazıyordu " kaliteli ürün ve uygun fiyatlar. (ürünler test edilip gönderilir. İade yoktur.) " bu beni biraz kuşkuya düşürdü açıkçası. Aldıgım ürün: EVGA 1660 Super 6 GB fiyat: 3000TL ( Vatan Bilgisayar'dan alınma 1 yıl garantisi mevcut kutu fatura, garanti belgesi göndereceğini söyledi ) bu satıcı güvenilir midir sizce? 17 satış yapmış hepsi 5 yıldız kartı biraz ucuza aldım o kuşkumu daha da körüklüyor.

Dolap uygulamasından 2.el ekran kartı sipariş ettim. Bugün kargoya verilmiş ve satıcının profiline bakarken açıklamada aynı şu yazı yazıyordu " kaliteli ürün ve uygun fiyatlar. (ürünler test edilip gönderilir. İade yoktur.) " bu beni biraz kuşkuya düşürdü açıkçası. Aldıgım ürün: EVGA 1660 Super 6 GB fiyat: 3000TL ( Vatan Bilgisayar'dan alınma 1 yıl garantisi mevcut kutu fatura, garanti belgesi göndereceğini söyledi ) bu satıcı güvenilir midir sizce? 17 satış yapmış hepsi 5 yıldız kartı biraz ucuza aldım o kuşkumu daha da körüklüyor.
2.el 1660super 3000tl için ucuz değil, güvenilir olabilir ama iade yoktur demesi doğru değil. Eğer bir sorun olursa dolap iade hakkı verir zaten size.

Dolap uygulamasının tek artısı pahallı ürünlerde 200 tl gibi bir komisyon alması sadece. Sahibinden ise dünyanın komisyonunu kesiyor.

İlanlara mesaj atıyoruz, mesajlara satıcı cevap verirse ilanının altında gözüküyor; vermezse gözükmüyor. Yani satıcıyı eleştirebilme şansınız yok bu platformda. Adam yurtdışı telefon satıyor, 4400TL diyor. Orayada 200-300tl kayıt yaptırır geçersin demiş. Bende dedim, ime kayıt zamdan önce 3bin civarındaydı. Zamdan sonra 6 bin civarına çıktı veya çıkacak. Senin sattığından fazlası açtırmaya gidecek, yazdım. Bugün baktım ne demiş diye, mesajım gözükmüyor. :)
sahibinden nasıl körü körüne müşteriyi tutuyorsa dolapta satıcıyı tutuyor gibi gözüküyor. Şunların bir ortasını yapıp, aldıkları komisyonu hakkeden ne zaman çıkacak acaba.

Anlaşmazlıklarda dolap aksiyon ekibi varmış (anayasa mahkemesi gibi :D Aldıkları karar son karar olurmuş, haksızsın derse mal elinde kalır.)

Sorun olacağını sanmıyorum. İade yok olayı zaten 'keyfi' olarak yoktur anlamındadır. Sorunu varsa Dolap Destek yardımcı olur. Kutuyu açmaya başlarken video çekin videoyu kesmeden testlerini yapın sorun varsa Dolap'a gönderebileceğiniz bir kanıtınız olur.

Dosya Ekleri

• furmark-test2_optimized.png
    furmark-test2_optimized.png
    808,6 KB · Görüntüleme: 41

Yeni konular

Geri
Yukarı