Dolap mı daha güvenli Sahibinden mi?

Kanye west

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba PlayStation 3 cihazımı satmak istiyorum, küçük bir ilde yaşadığım için alıcı bulamadım, dolap ve sahbinden Param Güvende ile almak istiyenler var satıcı için hangisi daha güvenli? Satın alan kişinin cihazı bozup geri göndermesi gibi durumlardan korkuyorum.

İkisi de güvenli. Herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teferruatlarını müşteri hizmetlerini arayarak öğrenip en ufak detayına kadar sorgulayın, göndereceğiniz ürünün kargo firmasının içindeyken kargolarken detaylı her köşesinden en ufak ayrıntısına kadar video ve resmini çekin, böylece gönderdiğiniz hali ve aldığınız hali elinizde kanıtlar olur. Alıcı kişi ise kargocudan teslim alırken kargo firmasının içinde gerekli kontrolleri yapıp videolu bir şekilde ürünü açarsa kanıtlı olarak kargo sürecinde bir sorun yaşanmadıysa problem olmaz, kargolayacağınız kişinin kimlik bilgilerinin, adresinin, cep telefonunun gerçek olduğuna emin olun ve yazışmalarınızı asla silmeyin.

Not: Kargo firmaları 25 bin liralık bilgisayarımı gönderirken bile sorumluluk reddi imzası attırdı! Bilgine.

Merhaba PlayStation 3 cihazımı satmak istiyorum, küçük bir ilde yaşadığım için alıcı bulamadım, dolap ve sahbinden Param Güvende ile almak istiyenler var satıcı için hangisi daha güvenli? Satın alan kişinin cihazı bozup geri göndermesi gibi durumlardan korkuyorum.

Monitörümü ve Xbox'ımı satmak için sahibinden üzerinden ilan açmıştım. Cihazı almak isteyen bir müşteri Dolap üzerinden ilan açarsanız oradan alışveriş yapalım diye teklifte bulunmuştu.
Dolap üzerinden ilanı tekrar yayınladım ve o kişiye satış işlemlerini başlatmıştım.
Süreç daha basit ve stabil ilerlediği için sanırım Dolap üzerinden talepte bulundu.
Uzun lafın kısası iki taraftan da ilan açın.
Satış için Dolap'a yönlendirirsiniz.

Geri
Yukarı