Dolap üzerinden konuştuğum alıcıya güvenmeli miyim?

Bu tarz indirim olayı dolapta satıcılar tarafından yapılıyor. Uygulama, satıcılardan %10 komisyon kesiyor. Siz dolap üzerinden 1800 TL'ye satacağınız eşyayı havale/EFT ile 1600 TL'ye satıyorsunuz. Uygulama üzerinden 25 TL kargo parası için ilan açıyorsunuz. Alıcı bunu alıyor ve siz ürünü yolluyorsunuz. Kargo parasını uygulama sayesinde ucuza getirip, uygulamanın komisyonunu devreden çıkartmış oluyorsunuz. O komisyon da alıcıya bir nevi indirim oluyor. Siz, para size ulaştıktan sonra ürünü kargolayacağınızı belirtirseniz bir sıkıntı çıkmaz. Alıcı, ürün bana ulaşsın sonra parayı yollarım diyorsa zaten hiç konuşmaya gerek yok kabul etmeyin.

Bunu benim arkadaşımda yapıyor ortada bir güvenlik açığı var ama satıcı için yok alıcı için var. Benim arkadaşım da ürünleri bu mantıkla dolap üstünden satıyor hem kargo imkanından faydalanıyor. Bu fiyatı az göstertme sebebi ise kesilen dolap payı az olsun.

Burada arkadaşın demek istediği sanıyorum 200 TL dolap payı olmasın. Oradan indirim yapın gibisinden olabilir. Çünkü 1800'e sattığın ürünün 1600'ü sana gelecek adam mantıklı olarak 100TL göster 10tl 20tl'si dolaba gitsin kalananı ibana atayım demek istemiş.

Adam parayı vermeden ürünü göndermediğin sürece senin için sorun olacağını sanmıyorum.

Bunu benim arkadaşımda yapıyor ortada bir güvenlik açığı var ama satıcı için yok alıcı için var. Benim arkadaşım da ürünleri bu mantıkla dolap üstünden satıyor hem kargo imkanından faydalanıyor. Bu fiyatı az göstertme sebebi ise kesilen dolap payı az olsun.

Burada arkadaşın demek istediği sanıyorum 200 TL dolap payı olmasın. Oradan indirim yapın gibisinden olabilir. Çünkü 1800'e sattığın ürünün 1600'ü sana gelecek adam mantıklı olarak 100TL göster 10tl 20tl'si dolaba gitsin kalananı ibana atayım demek istemiş.

Adam parayı vermeden ürünü göndermediğin sürece senin için sorun olacağını sanmıyorum.
Reis işte öyle yaparsam ürünü 100 tl ye satmış olacam. Eğer parasını göndermese bile o haklı çıkacak.

Dolap üzerinden satarsam var.

İşte güven meselesini katıyorlar. Bir yandan da bazıları haklı tabi güven zordur.
Gönderme zorunluluğun yok. 3 iş günü +24 saat olması lazım bu süre içerisinde siparişi kargolamazsan alıcı istediği gibi iptal edebiliyor. Bu süre geçmeden de iptal için size istekte bulunabiliyor. Satıcı olarak iptali onaylarsanız yine satış kargolanmadan iptal oluyor.

Satıcı olan sensin. Sattığın şeyi alacak olan tek kişi o değil. Eğer uygulama komisyonunu aradan çıkartıp uyguna almak istiyorsa havale sonrası kargolayacağınızı belirtin. Güvenmiyorum derse o zaman uygulama üzerinden daha pahalıya da satın alabilir. Kesinlikle para size ulaşmadan eşyayı kargolamayın. Siz kargoya verin kargoda gözüksün sonra kargolarım vs. diye kandırmaya çalışırsa da kanmayın. O almaz başkası alır boşu boşuna dolandırılmayın.

Hic dolap kullanmadan kendin kisisel olarak gonder PTT den gondersen 55 60 lira tutar, parayi tam gonderirken ibanina atsin sen de gonderdigin urunu cekip atarsin olur biter. Cok satis yaptim oyle sikinti yasamazsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı