Dolap uygulamasında kullanıcı adı/telefon numarası ile IBAN adı aynı olmalı mı?

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Sahibinden üzerinden satış yaptığımda Sahibinden adı ile IBAN aynı olmadığı için param yatırılmadı, bir nevi 700 liram çöpe gitti. Şimdi de Dolap üzerinden satış yapmayı düşünüyorum. Dolap kullanıcı adı/telefon numarası ile IBAN aynı olma zorunluluğu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Sahibinden üzerinden satış yaptığımda Sahibinden adı ile IBAN aynı olmadığı için param yatırılmadı, bir nevi 700 liram çöpe gitti. Şimdi de Dolap üzerinden satış yapmayı düşünüyorum. Dolap kullanıcı adı/telefon numarası ile IBAN aynı olma zorunluluğu var mı?
Öncelikle paranız çöpe gitmez, havuzda bekler. Sahibinden destek birimine yazarsanız yardımcı olurlar.

Dolapta kurallar tam olarak Sahibinden gibi değil. @ ile başlayan kullanıcı adınıza istediğinizi yazabilirsiniz ama İBAN'a para yatması için İBAN kayıtlı olan isim soyisim vs.. doğru olması gerekiyor.

Neden çöpe gitsin, söylersiniz isminizi doğru yere gönderirler parayı :).

IBAN için isim gerekmiyor mu? Aynı ismi yazmazsanız nasıl olacak bu iş?
Soyadlar uyuşuyordu, olur diye düşündüm.
Öncelikle paranız çöpe gitmez, havuzda bekler. Sahibinden destek birimine yazarsanız yardımcı olurlar.

Dolapta kurallar tam olarak sahibinden gibi değil. @ ile başlayan kullanıcı adınıza istediğinizi yazabilirsiniz ama IBAN'a para yatması için IBAN kayıtlı olan isim soy isim vs. Doğru olması gerekiyor.
Bu gibi şikâyetler de paranın geri alınıp alınamama durumu askıda kalmış. Kendime ait IBAN'ım olmadığı için muhtemelen çekemem. Sahibinden üzerindeki ismim tam bile değildi, ilk satışıma denk geldi. Acemilik diyelim.

Bu gibi şikâyetler de paranın geri alınıp alınamama durumu askıda kalmış. Kendime ait IBAN'ım olmadığı için muhtemelen çekemem. Sahibinden üzerindeki ismim tam bile değildi, ilk satışıma denk geldi. Acemilik diyelim.
Satış işine girişiyorsun ama IBAN nasıl çalışıyor onu bile bilmiyorsun. Kendi IBAN'ında olmadığına göre büyük ihtimalle 18 yaşından küçüksün, kendince bi şey yapmaya çalışıyorsun.

Bu şekilde hazırlıksız, cahilce hamlelerle hem kendine (ki vermişsin) hem de karşındakine zarar verirsin. Seni sağlam dolandırırlar. Bir iş yapacaksanız, bilinçli yapın.

Satış işine girişiyorsun ama IBAN nasıl çalışıyor onu bile bilmiyorsun. Kendi IBAN'ında olmadığına göre büyük ihtimalle 18 yaşından küçüksün, kendince bi şey yapmaya çalışıyorsun.

Bu şekilde hazırlıksız, cahilce hamlelerle hem kendine (ki vermişsin) hem de karşındakine zarar verirsin. Seni sağlam dolandırırlar. Bir iş yapacaksanız, bilinçli yapın.
18'e yıl başında gireceğim. En azından satabileceğim en uygun üründen zarar ettim diyelim. Ürünü kargolamadan önce bütün her yerini detaylıca videoya almıştım, IBAN'ı düşünemedim maalesef.

Aklında bulunsun, İBAN üzerine havale/eft gibi şeylerde dahil isim ve soyisim tam olmalı. Bir harf bile yanlış olsa para gitmeyebilir.
Kendine ait olması çok sorun değil. Kendi hesabı olan bir arkadaşından yada abin/ablan/baban gibi ailenden birinin İBAN'ını ve onun isim soyismini verirsen, muhtemelen Sahibinden paranı o hesaba yatırır.

18'e yıl başında gireceğim. En azından satabileceğim en uygun üründen zarar ettim diyelim. Ürünü kargolamadan önce bütün her yerini detaylıca videoya almıştım, IBAN'ı düşünemedim maalesef.
Tecrübe pahalıdır. Kendi IBAN'ın filan olmadan milletin banka hesabıyla girilecek işler değil bunlar ve yine diyorum, sağlam dolandırırlar seniii..

Tecrübe pahalıdır. Kendi IBAN'ın filan olmadan milletin banka hesabıyla girilecek işler değil bunlar ve yine diyorum, sağlam dolandırırlar seniii..
Bu kadar büyütmeyin. Daha genç kardeşimiz. Banka, alışveriş işleriyle yeni tanışıyor olabilir. Yardımcı olup geçelim bence. Ki, alışverişte sıkıntı olmamış zaten. Banka detayını unutmuş sadece. Onuda bidaha unutmaz böylelikle :)

Yeni konular

Geri
Yukarı