İkinci el ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyim?

FIFFLAREN

Kilopat
Arkadaşlar bazı sorularım var. Eğer kartı elden teslim alamayacaksam, nelere dikkat etmeliyim? Ben parayı yollasam bile satıcı bana kartı yollamazsa ne yapmalıyım? Kartın görüntü vermemesi veya minningli olduğunu anladığım durumda sizce geri verebilir miyim? GET'le alsam dahi bile dolandırılma olasılığım var mı? Kargoyu alırken ve açarken videoya mı çekmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining kartı olmadığı söylendiyse ancak mining için kullanıldıysa doğal olarak iade hakkın doğar. Bilincinde olduğun sıkıntıları bilerek alıyorsan, iade edebileceğini sanmıyorum sana söylenen sorunlardan şikayet edip. Bırak kargoyu açarken video çekmeyi, bilgisayarına takıp kartı sonuna kadar zorlayacak bir test yapıp, test bitene kadar bir bütün halinde tek bir video çekmeni öneririm, daha kuvvetli bir kanıt olur. Satıcı size mining değil demişse bile şu şekilde bir şey yazın, "Kartı zaten alacağım ay başında param yattığında. Eğer mining kartıysa lütfen söyleyin, ona göre içini açıp yenilemede bulunacağım, yoksa hiç onlarla uğraşmayayım boşuna." Bu tür bir soru sorarsanız sizin zaten alıcı olduğunuzu ve bir şeylerin bilincinde olduğunuzu düşünür, mining kartı olmasına rağmen alacağınızı belirtmiş olursunuz.

Eğer satıcı bir kart değil de birden fazla aynı model/marka ya da yakını kartları satıyorsa, emin olun ki mining kartıdır. Yok internet cafeden çıktı, şöyle oldu, böyle oldu diyorsa emin olun mining kartıdır. Ayrıca eminim ki şu yalanı söyleyen kişi bozuk kartı bile gözü kapalı satabilir.

İkinci el ekran kartı almak, hele ki sizin durumunuzda görmeden almak daha da tehlikeli. GET olayına da fazla güvenmeyin derim. Zira sahibinden.com sitesinin satıcı hakkında elinde olan bilgiler başkasına ait olabiliyor.

GeT çok işe yarayan bir sistem değil ve çok fazla açık noktası var. Açıkçası elden almadığın sürece kumar gibi bir şey ekran kartı almak. Kutu, fatura, aparatlarının eksik olmamasını isterim ben. Bir de madencilik için kullanılmamış olmasını isterim.

En garantisi mümkün olduğunca böyle alış-verişleri aynı şehirde olduğun kişilerle elden yapmak bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı