Dolar 10 lira olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dolar uçtu gidiyor. Sizce euro gibi bu da 10 TL'yi geçer mi? Geçer ise ne olur?
Daha yaşım 15 ama ben bile yönetimin farkındayım. Bu gidişle 10TL olsa gene iyi ekonomi batıyor. 50 de olur bu dolar biz her şeyi ithal alıyoruz, üretim yok, başkalarına bağimliyiz, esir gibiyiz. Esirsek başkasının esareti altinda yaşamaya alışacağız gibi görünüyor. 1 yıl sonra 10 TL'yi geçebilir belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Erken seçime kadar 9-9.5 civarı olur büyük ihtimalle. Seçimden sonra yeni hükümet gelirse düşüşe başlar.

Dostum, arkadaş haklı. Malum maliye bakanı görevden ayrıldığında bir günde dolar 1 TL düşmüştü(TL'nin değeri artmıştı), bu neden oluyor dersen de yatırımcıların hükümete güvenmemesinden dolayı. Eğer güven veren düzgün bir hükümet başa gelirse veya hükümet görevi bırakır istifa ederse yatırımcılar yatırım yapmaya başlayacağından TL'nin değeri artar. Politikayla ekonominin bayağı bir alakası var. Şu papaz olayında hatırlarsan papazı tutukladığımızda dış ülkelerle gerginlik yaşadığımızdan yatırımlar geri çekildi ve TL'nin değeri azaldı, papazı bırakınca gerginlik biraz da olsa azaldığı için ekonomi rahatlamıştı.

Dostum, arkadaş haklı. Malum maliye bakanı görevden ayrıldığında bir günde dolar 1 TL düşmüştü(TL'nin değeri artmıştı), bu neden oluyor dersen de yatırımcıların hükümete güvenmemesinden dolayı. Eğer güven veren düzgün bir hükümet başa gelirse veya hükümet görevi bırakır istifa ederse yatırımcılar yatırım yapmaya başlayacağından TL'nin değeri artar. Politikayla ekonominin bayağı bir alakası var. Şu papaz olayında hatırlarsan papazı tutukladığımızda dış ülkelerle gerginlik yaşadığımızdan yatırımlar geri çekildi ve TL'nin değeri azaldı, papazı bırakınca gerginlik biraz da olsa azaldığı için ekonomi rahatlamıştı.
"KUR SALDIRISI" Osmanlı'yı kurmamızı istemiyorlar. Zayıf hükümet istiyorlar işte.

Dövizin düştüğünü görmedim. Düşmesi için açıkları kapatmamız lazım. Sırf yeni birisi geldi diye yatırımcı gelmez bir çekicilik yapmalıyız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı