Dolar 11TL, Euro 12TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dün ihtiyaçtan çarşıya ineyim dedim alışveriş merkezlerinde bildiğin kuyruk var hayır ekonomi kötü ise bu insanlar nasıl alabiliyor kasa kasa ben istediğim birşeyi alamazken alıyorlar abi anlam veremiyorum gerçekten.

Ben istemiyorum. Yeterince aç kalmadı halk. Daha da beter olmaları lazım bunları destekleyenlerin.
Doğru diyorsun abi de en çok dolarla bir şey alan zarar gören biz değil miyiz? Bunlar daha fazla acı çeksin bir peynir alamasın ben de isterim ama biz de yanıyoruz. Ayrıca bunların içinde bir dünya haksız kazanç elde eden var onların fişini çekmemiz lazım. Kadroları nasıl doldurdukları ortada.

Burada güzel bir yansıma oldu sabah 25 kuruş zam yaptılar ekmeğe, sonra bir daha 25 kuruş yapıldı akşamına.

Dün ihtiyaçtan çarşıya ineyim dedim alışveriş merkezlerinde bildiğin kuyruk var hayır ekonomi kötü ise bu insanlar nasıl alabiliyor kasa kasa ben istediğim birşeyi alamazken alıyorlar abi anlam veremiyorum gerçekten.
TL değer kaybetmeye devam edecek ve herşey daha da pahalanacak beklentisi ile insanlar buldukları herşeyi alıyor. Bu iyi birşey değil. Bende bulduğum elektronik eşyayı aldım. Kredi kartlarının limitini sonuna kadar kullandım.

İşin içinde dışarıdan bir şey olduğu çok bariz. Ülke deli gibi yatırım alıyor ihracatta hep ilerliyor.

"2021 yılının Ocak-Ekim döneminde ihracatımız, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %33,93 artışla 181 milyar 758 milyon dolara ulaşmıştır. 2021 yılının Ocak-Ekim döneminde dış ticaret hacmimiz bir önceki yılın aynı dönemine göre % 27,47 artarak 397 milyar 330 milyon dolar olmuş, ihracatın ithalatı karşılama oranı ise % 84,3 olarak gerçekleşmiştir. Dış ticaret açığı ise 2021 yılı Ocak-Ekim döneminde %16,0 oranında azalarak 33 milyar 814 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir." (Alıntıdır)

Kaynak:

İşin içinde dışarıdan bir şey olduğu çok bariz. Ülke deli gibi yatırım alıyor ihracatta hep ilerliyor.

"2021 yılının Ocak-Ekim döneminde ihracatımız, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %33,93 artışla 181 milyar 758 milyon dolara ulaşmıştır. 2021 yılının Ocak-Ekim döneminde dış ticaret hacmimiz bir önceki yılın aynı dönemine göre % 27,47 artarak 397 milyar 330 milyon dolar olmuş, ihracatın ithalatı karşılama oranı ise % 84,3 olarak gerçekleşmiştir. Dış ticaret açığı ise 2021 yılı Ocak-Ekim döneminde %16,0 oranında azalarak 33 milyar 814 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir." (Alıntıdır)

Kaynak:
Bende Messi memnun oldum hocam :) (size değil yazıya.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı