Dolar 16 TL'ye yaklaştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugune kadar AC kalmadik.

Yaşamayı kıt kanaat yemek yiyip ay sonunu düşünerek sandığın için zaten böyle durumdayız. Dahasını görmediğin için olabilir belki de. Sizinle konuşma gereği bile hissetmiyorum mesaj atmazsanız sevinirim.

Milyarlarca döviz rezervlerini el altından satanların yanında, dolara yatırım yapan halk devenin yanında karınca gibi kalır. Sorunun kaynağı altına, dolara yatırım yapanda değil. Bunların tavan yapmasını sağlayan yönetimde maalesef.
%100 katılıyorum. Şu an ülkede dolara yatırım yapanların tamamı dolarlarını bozdursa bence 1 TL bile oynamaz dolar kuru. %90 dışa bağımlı yaşıyoruz ve her geçen gün dışa bağımlılığımız artıyor. Utanmasak ekmeği bile ithal alıcaz. Yerli olarak bildiğiniz ne varsa ya ithal ya da ithal bir şey ile bağlantısı var. + Borçlar + Para politikaları + Yanlış diplomatik hamleler...

%100 katılıyorum. Şu an ülkede dolara yatırım yapanların tamamı dolarlarını bozdursa bence 1 TL bile oynamaz dolar kuru. %90 dışa bağımlı yaşıyoruz ve her geçen gün dışa bağımlılığımız artıyor. Utanmasak ekmeği bile ithal alıcaz. Yerli olarak bildiğiniz ne varsa ya ithal ya da ithal bir şey ile bağlantısı var. + Borçlar + Para politikaları + Yanlış diplomatik hamleler...
Hocam milyarlarca rezerv satıldığı halde dolara büyük bir etkisi olmuyor. Halkın elindeki döviz satılsa grafikte bir kıpırdama bile olmaz. İthalattan çok bu ülkeyi, betonlaşma adı altında milyarlarca doların birilerine peşkeş çekilmesi bitirdi.

Burada basınlara sansür olduğu için yansımıyor fakat yurtdışı basınlarına bakarsanız, RTE'nin tahmini serveti 200 milyar dolar üzerinde bir serveti olduğu düşünülüyor. Binali Yıldırım'ın 30 milyar dolar serveti olduğu düşünülüyor. Bu listeye diğer yancılar, ünlü yandaş şirketler, yandaş bakanlar eklendiğinde çalınan paraların miktarının büyüklüğü dudak uçuklatıyor. En basit kanıtlarından biri ABD'nin mal varlığını açıklarız gibisinden yaptığı tehdit sonrası RTE'nin ABD'yi ziyaret etmesiydi. :D

Yaşamayı kıt kanaat yemek yiyip ay sonunu düşünerek sandığın için zaten böyle durumdayız. Dahasını görmediğin için olabilir belki de. Sizinle konuşma gereği bile hissetmiyorum mesaj atmazsanız sevinirim.
Sen yasamayi oyle saniyorsun.
Bana aç edebiyatı yapma. Bu forumdaki herkesin bilgisayarı var be adam!
😄.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı