Dolar 2021'de düşer mi?

Dolar 31 Aralık'ta 7,95 seviyelerinde olacak. 2021 sonunda ise 9,95 TL olur. Tabii istatistiklere göre. 2021 başında dolar 5,95 TL idi.

Beni üzen doların yükselmesi değil de, ekonomi geri dönülmez noktaya geldiğinde ekonomi çok iyi diyen kesim dediklerini inkar edecek. Bunun olacağını bilmek beni kahrediyor, hiçbir şey olmamış gibi devam edecekler, kendileri bile inanacak bunu yapmadıklarına. Cehaleti yanına kar kalan insanlardan nefret ediyorum. Dolara gelecek olursak, bu gidişat ile düşmeyeceği kesin. Ekonomi bakanı çıkıp kurlara bakmıyorum diyor, siz hiç un fiyatına bakmayan bir fırın işletmecisi gördünüz mü? Bu ne kadar mantıklı bir açıklama? Bu açıklamayı yapan birinin ülkenin ekonomisini yönetmesine hala müsaade ediyor olmak ne kadar mantıklı? Peki her şeyi geçelim buna müsaade edenlerin hiçbir yaptırım ile karşılaşmadan hayatlarına devam edecek oluşları ne kadar mantıklı?

Dolar 20 olur, Türkiye öyle bir ülke ki yaşaması en pahalı ülkedir. Maliye bakanı ekran kartını dolarla mı alıyorsunuz diyor, kendisi daha bilmiyor ki dolar artınca ekran kartının fiyatının arttığını Türkiye desen seçimden seçime herkes menfaatlerine göre hareket ediyor. Almanya'daki asgari ücretli adam BMW'ye biniyor burada ki asgari ücretlinin arabası bile yok. Coğrafya kaderdir. Buranın ışıklarda su satan çocuk orada restorant işletiyor. Ülkemizde insan ayrımı var, her şeyi her olayı kendi görmek istedikleri şekilde görüyorlar. O kadar sınırlı ki koskocaman sandıkları dünyaları. Onun dışında ne oluyor ne bitiyor, kimler nasıl hayat yaşıyor bilmiyorlar. O kadar ilgisiz o kadar bilgisizler ki kendilerinden olmayanlara karşı onlar hakkında karar vermek çok kolay onlar için bir kalemde siliyorlar, bu okumuş bu cahil bu uzun bu kısa bu şişman bu zayıf o zengin bu varoş bu suçlu bu değil hangi hayatları biliyorlar kendi yaşadıkları dışında. İçimde çok şey var söyleyemediğim.
Görmek isteseniz de, istemeseniz de başka hayatlar var. Sizin gösterişli dünyanız dışında. Acı var, yokluk var.

Yeni konular

Geri
Yukarı