Dolar 2023'e kadar ne olur?

O çok eskidendi şu anda aday olarak Mansur Yavaş çıksa belki fazla oy alabilir ama Kemal Kılıçdaroğlu çıkarsa kesin olarak akp kazanır.
Mansur Yavaş çıkarsa %53 rahat var. CHP umarım 2018'deki gibi yapmaz.
CHP kafası derken ne kastetmek istediniz?
Kendisiyle tartışmaya girmeyin, kadir mısıroğlunun dediği zırvaları gerçek sanıyor.

-Ocak sonunda 35'i görmüş olur çünkü Aralık'ta KKM hesaplarının vadesi doluyor. Hazine eriyecek ve halihazırda cari açığımız varken bir de hazine açığımız oluşacak. Bu duruma ikiz açık denir ve sonu felakettir.
-Şubat'ta vatanı peşkeş çekme işlemleri başlatılır.
-Mart'ta vatan başta Araplar olmak üzere Ruslara ve İranlılara peşkeş çekilir. Gelen parayla kur baskılanır dolar 15 civarına indirilir.
-Kalan parayla da Mart ortasından seçime kadar seçim çalışmaları, kampanyalar, etkinlikler, mitingler yapılır.

Eğer kendi haline bırakırlarsa seneye bu günlerde 30 civarını görecektir. En azından 25 garanti diyebilirim. Ama geçen sene yaptıkları gibi büyük bir baskılama girişiminde bulunurlarsa seçime dolar 10TL civarındayken girebiliriz.

Tabii bu yapılanlar göz boyamadan ibaret çünkü yapılan bu işlem ekonomiye daha fazla zarar veriyor ve uzun vadede dolar daha çok artıyor. Mesela önceki denemede dolar 16'dan 10 seviyesine indi ve şu an 18 TL.

Seçim geliyor, döviz rezervi kullanıp düşürürler diyeceğim de rezerv adı altında bir şey bıraktılar mı emin değilim.

Araplardan ve katarlardan borçlanıyorlar bunun için. Ülkeye uçaklarla dolar sokuyorlar.

Seçim ekonomisine de girilmesiyle birlikte hükümetin saçma sapan faiz inadı da devam edeceğini düşünürsek ben 25'lere rahat rahat gidebileceğimizi düşünüyorum.

O zırvaların hangisi gerçekmiş mesela? Stalin ayetel kürsiyi gerçekten mi okumuş?

Bir de benim inandığım yalanları desene, merak ettim sadece.

Geri
Yukarı