Dolar 27 TL oldu

@aliymisim şu ekonomide ne alırsan al, yarın bir gün değer kazanır zaten. Enflasyonu olan bir ülkede paranın harcanması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta yatırım bir şeyler alınarak yapılabilir, öyle düşünüyorum.

Beyler bir şey soracağım anlayan varsa,

Bende şimdi baya bir miktar altın var kur korumalı mevduat'da bir kaç yıldır dolarla beraber yükseliyor altın. Dolar üstünde değerini koruyor yani değilmi şuan benim para?

Şu "olsun vatanı satmadık" sözünü biraz irdelemek lazım. Vatanı satmamak nedir? yada vatanı satmak nedir? size basit bir senaryo pkk türkiyeden toprak almak isteyen bir oluşum kürtler arasında kabul görmesinin nedeni de siz türkiye de üvey evlat muamelesi görüyorsunuz fikrinden kaynaklanmakta yada algı ile siz türk değilsiniz kendi vatanınız olmalı.. pkk ancak bu şekilde kürtler arasında kabul görebiliyor. diyelim kürtlere çok büyük değil bir kısım toprak verdik ve türkiye hayatına devam ediyor.. vatanı sattık mı? evet akp destekçilerine göre sattık.. ama başka bişeyi düşünelim dolar yine 27tl fakat asgari ücret 50bin tl. en düşük emekli maaşı 40bin tl (daha yüksek gelirlileri saymıyorum bile) üretim ekonomisine geçmişisiz ve türkiye fişeklemiş aklı başında bir insan eğer bunlardan biri seçenek olsa hangisini tercih eder? son söz: 85milyon açlıktan öldüğünde "vatanı satmadık" söyleminin bir anlamı olmayacak.. dahası insanları açlığa mahkum etmemek için vatanı satman da gerekmez.

Geri
Yukarı