Dolar 3.95 Oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2008'de zaten 1$=1.6₺ falandı yanlış hatırlamıyorsam, 2014 oncesine kadar 2 TL'yi geçemedi ülkede alım gücü hissedilir bir şekilde düşmesi 2016'dan sonraki dönem 2017 sonra yaşanmaya başladı "Verin bu kardeşinize yetkiyi bakın nasıl uğraşıyorum dolar ile." adlı repliğin ardından 4.9'lara sıçraması rahip ve orta doğu meseleleri ile 7'yi gördük, 2018-2019 döneminde. Her şey çok hızlı değişti aynı hız devam ediyor, gecen sene 250'lere inanmıyorken altının gramına bu sene 400'ler geldi 450 ise çok yakın gelecek. Her şey cok degisken ve kırılgan bunu 90'lı nesil daha iyi algılayabilir ceyrek altinin 20 TL oldugu zaman çocuktum, 100 TL oldugu zamansa ergen on küsur yıl, 150 liradan 630'a cıkması ise sadece son 4 yıl. Sanki 5X hızlandırılmış bir video icinde gibiyiz.
Hocam buna şükredeceğimiz zamanlar gelmese keşke.

2sozwi.jpg

Hortlatmayın şöyle eski konuları, başlığı gördüğümdeki duygularım...

Duygularım darmadağın zaten tlou 2 yüzünden darmadağındı şimdi daha kötü oldu.

Hocam buna şükredeceğimiz zamanlar gelmese keşke.
Hayalperest olmamak lâzım Türkiye böyle bir ülke yarın bugünden daha kötü olacak ve oluyor bugün paran varsa 50 bin liralik tuvalet kağıdı al 6 ay sonra sat kâr edersin veya paranın değerini korursun para parayı çeker sözü o kadar doğru bir söz ki, Tl sürekli değer kaybediyor ve kaybedecek ben geçen sene bir salaklık yaptım ve ilk kez birikimimi Tl de tuttum para miktarım 10x ken geçen sene 10 x lik alışveriş yapabiliyorken bu sene o 10x ile artık 5x lik ürün alamıyorum, O yüzden tüm ekonomistler aynı şeyi söyler döviz veya kıymetli madeni hadi geç o temel yatırım araçlarını bu ülkede ne alırsan al 3 ay sonra 6 ay sonra değer kazanacak çünkü enflasyon var çünkü Tl eriyor, yoksulluk sınırı 8 bin tl arkadaşlar çekirdek bir aile için 2020 itibariyle, hanginiz üniversitenizi bitirdiginiz de böyle bir maaşla işe başlayacaksınız? Tıp dişçi vb hariç hiçbiriniz çok azınlık bir kitle yani. Bu ülkede fakir olabilmek için 8 bin tl aylık gelir gerekiyor, forumda genç-yetiskin kitlenin bunun etkisini sadece donanım parçaları ve aksesuarlar üstünden hissediyor fakat oyundan çıkıp para kazanmanız gerektiğiniz de ne kadar zor bir durumda olduğumuzu o zaman daha net anlaşılacak malesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı