Dolar 8 lira oluyor

Merkez Bankası başkanının görevden alınması ve ekonomi bakanın istifasıyla beraber düşüş yaşandı çünkü piyasalara güven vermeyen (MB başkanı hariç) isimlerden güven veren isimler başa geçti. Faiz arttırımı kararı ise doların anlık gazını alıp birkaç gün stabil tutmaya anca yaradı.

Her konuda söylüyoruz, yine söyleyelim. Ekonom/adalet/eğitim reformları olmadan, sanayi ve tarım ağırlıklı bir üretim ağı kurmadan, tüketim toplumundan üretim toplumuna geçmeden, yabancı yatırımcıya güven verilmeden ne döviz iner, ne ekonomi düzelir.

Uzun vadeli reformlar ile ülkenin ekonomisi düzelir ama reform yapmak yerine ne yaptıklarını artık herkes görüyor. Bu düzen devam ettiği sürece enflasyon da artar, faiz de artar, döviz de artar...

Eskiden 10 kuruşalta bile keyfim bozulurdu, off poff yapardım (5.40'dan 6'ya gelene kadarki dönem). Çok sık takip ederdim. Bilgisayar donanımları artınca üzülürdüm.

Şimdi 10 olsun da kolay hesap yapalım kafasındayım. Alıştık artık.

Bir konuda daha yazmıştım. Sapan etkisi, önce düşer sonra birden fırlar. Merak etmeyin, Biden başkan olduğu sürece beterin beteri vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı