Dolar değerinin 3 hafta sonra fırlaması muhtemel

• Konuyu başlatan izb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 3B
Mesela hangi ekonomistler? Halkbank'ın hisse senetlerinden veya tahvillerinden bahsetsen anlarım da saçma bir tahmin olmuş. Yatırımcıya yansır ama yok 15 olur yok 20 olur demek tamamen saçmalık olur.

Bende biliyorum 15 olmayacağını tahminim hazirana 10 dayanır hiç belli olmaz bu ülkede porçay bile parodi yüzünden 4 sene yatıyordu bir bakarsın bende silivri GO pırr.

Yani Dolar 15 kadar fırlayabilir. Faiz artırılması bile önünü kesemeyecek.
Başlığa istinaden, Dolar değer kazanmayacak TL değer kaybedecek olabilir. Peki ülkemizin parasının değer kazanması için ne yapabiliriz?

Şu an için konuşursam hayat pahalılığı yüzünden pek yaşıyormuş gibi hissetmiyorum hocam 🥲

Konudan bağımsız haftalık ekonomi üzerine blog tadına yazı yazıyorsanız severek okuyabilirim...
Hayat pahalılığı biraz da ülkemizdeki fırsatçılar yüzünden. Keşke vaktim olsa hocam derslerden vakit kalmıyor :( Yüksek Lisans yaparken inşallah :D

Inkedmaxresdefault (1)_LI.jpg

Hocam belki aradaki mesajlarda yazmışsınızdır bilmiyorum fakat 15 TL biraz değil bayağı uçuk bir rakam. Ben bu yılın sonuna en fazla 11 TL'yi görür diyorum. Halk bank davası evet cidid bir dava fakat doları 15 TL yapacak bir dava değil. 2022 yılında falan bu rakamlari görürüz ancak. Yatırım tavsiyesi değildir yatırımı aracı kurumlar ile yapınız. Bunlsr benim kendi düşüncelerim kimseyi ortak etmiyorum düşüncelerime.

Arkadaşlar malum 3 hafta sonra Halk bank davası görülecektir. Yavaştan ekonomide çatırdama seviyesi başladı. Davada minimum 10 milyar dolar Türkiye'ye ceza kesilecektir. Yani dolar 15 kadar fırlayabilir. Faiz artırılması bile önünü kesemeyecek. Paranız var ise hemen harcayın.

Yatırım tavsiyesi vermek suçundan hapis ve para cezası alabilirsin haberin olsun.

Edit orada ben 15 fırlarsa şaşırmam anlatmak istemiştim yazım hatası için özür dilerim. Doların tek günde 15 TL'ye fırlamasını bilemeyecek kadat aptal değilim.

Geri
Yukarı