2023 seçiminden sonra dolar düşer mi?

Var mı liyakatli insan? Benim görebildiğim kadarı ile hiçbir partide yok. Geçmişte de yoktu şimdi de yok.
Partide olması önemli değil. Hukukta, ekonomide olsa yeter ilk aşamada. Damadını ya da vekilini değil, işin ehli insanları görüşleri ve ideolojileri fark etmeksizin o mevkiilere getirmen gerek. En ufak bir hatada da görevlerinden alacaksın. Bunun da nesiller boyunca devam edebilmesi için insanları kafasına vura vura öğreteceksin. Yoksa bir sonraki seçimde başa gelen adam yine torpilci çıkıp ağzına eder yapılan her şeyin.

Partide olması önemli değil. Hukukta, ekonomide olsa yeter ilk aşamada. Damadını ya da vekilini değil, işin ehli insanları görüşleri ve ideolojileri fark etmeksizin o mevkiilere getirmen gerek. En ufak bir hatada da görevlerinden alacaksın. Bunun da nesiller boyunca devam edebilmesi için insanları kafasına vura vura öğreteceksin. Yoksa bir sonraki seçimde başa gelen adam yine torpilci çıkıp ağzına eder yapılan her şeyin.

İşte bu dediklerinizi yapacak bir oluşum yok. Olmadı olmayacakta görünürde hiçbir parti bu ortamı sağlayamaz. Bu dedikleriniz söylemde doğru ve olması gereken. Ama pratikte hiç olmayan bir şey. Keşke gerçek olsa da geleceğe daha umutlu bakabilseydim.

İşte bu dediklerinizi yapacak bir oluşum yok. Olmadı olmayacakta görünürde hiçbir parti bu ortamı sağlayamaz. Bu dedikleriniz söylemde doğru ve olması gereken. Ama pratikte hiç olmayan bir şey. Keşke gerçek olsa da geleceğe daha umutlu bakabilseydim.
Olana kadar değiştir abi baştakini, eninde sonunda gelecek bunu yapabilecek biri.

Bir süre sabit durur sonra yatırım vs. gelir yavaştan düşüşe geçer.

Doların düşmesini istiyorsan dolar kullanmamamız gerekir.

Kapatalım o zaman borsa İstanbul'u ve merkez bankasının sistemlerini, dolar buhar olur uçar. Olmayan bir şey değerli olmayacağı için Amerika karşımızda diz çökmeye başlar.

Bu ülkenin başına şuan hemen bu gece Atatürk bile gelse ölene kadar iktidarda bile kalsa Atatürk, üretim olmadığı müddetce, hayır. Dolar da düşmez, euroda. Üretim yapıp kendi malımızı kendi içimizde satmak zorundayız. En azından dışarıdan alımı kesip dolar ülke içinde kalacak ve eninde sonunda dolar fazlalığı oluşacağı için mal çok talep az olacak ve dolar düşüşe geçecek. Tabi fabrika açılacak da üretim olacak da tüm ülkeye dağıtılacak da.. En az 10 sene lazım.

Düşüşler için uzun süreler gerekecek. Mesela ben şu an 15 yaşındayım. Düştüğünde 20 - 21 yaşlarında olurum. Tahmini olarak 4 - 5 yıl sürecek gibi gözüküyor.

Altı ay içinde 9 -10 lira seviyesine geriler, bu kriz tayyip Erdoğan krizi asla Türkiye'nin ekonomik dinamikleriyle alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı