Dolar düşmeye devam edecek mi?

Hükümet, "hiç bir kitapta yazmayan" ekonomik uygulamasını sürdürmeye devam ederse (Edecek)
Aralık ayında da Faiz indirirse (İndirmezse tükürdüğünü yalamış olur, indirecek)

Aralık Sonu Beklentisi = 14,5 TL (Benim beklentim değil, Avrupalı Finans kuruluşlarının)

Erken seçime hükümet tarafından sıcak bakılırsa (Kesinlikle kaybedeceklerini bildikleri için MHP'de AKP'de bunu dile geitmeyeceklerdir. Ellerindeki tek şans 2023'e kadar ekonomiyi az da olsa toparlamak)
26.11.2020 tarihinde Kavala davasında, geçiçi de olsa tahliye kararı çıkarsa (Çıkmayacaktır)
Arap "Dostlarımız" sıcak para akıtırsa (Ne pahasına? Ne kadar?)

Aralık Sonu Beklentisi = 10-11 arası (10'un altına düşeceğini zannetmiyorum. Ben dahil bir çok şirket ve finans kuruluşun dolar pozisyonlarını kapatmaları gerek)

Doların düşmesini gerektiren bir durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum. Halkbank davası, Kavala, ABD faiz artışları önümüze gelecek yakında. Elimizdeki dövize sahip çıkma zamanı. Yatırım tavsiyesi değildir.

Artmaya devam edeceğini düşünmüyorum. Düşmesini de beklemiyorum. Bu seviyelere demir atar bir süre sonrada yoluna devam eder.

Hükümet, "hiç bir kitapta yazmayan" ekonomik uygulamasını sürdürmeye devam ederse (Edecek)
Aralık ayında da Faiz indirirse (İndirmezse tükürdüğünü yalamış olur, indirecek)

Aralık Sonu Beklentisi = 14,5 TL (Benim beklentim değil, Avrupalı Finans kuruluşlarının)

Erken seçime hükümet tarafından sıcak bakılırsa (Kesinlikle kaybedeceklerini bildikleri için MHP'de AKP'de bunu dile geitmeyeceklerdir. Ellerindeki tek şans 2023'e kadar ekonomiyi az da olsa toparlamak)
26.11.2020 tarihinde Kavala davasında, geçiçi de olsa tahliye kararı çıkarsa (Çıkmayacaktır)
Arap "Dostlarımız" sıcak para akıtırsa (Ne pahasına? Ne kadar?)

Aralık Sonu Beklentisi = 10-11 arası (10'un altına düşeceğini zannetmiyorum. Ben dahil bir çok şirket ve finans kuruluşun dolar pozisyonlarını kapatmaları gerek)
Doların düşmesini gerektiren bir durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum. Halkbank davası, Kavala, ABD faiz artışları önümüze gelecek yakında. Elimizdeki dövize sahip çıkma zamanı. Yatırım tavsiyesi değildir.
Dostlar kavala davasın da serbest bırakılma oranı çok yüksek diyorlar, serbest bırakılır dolar cok düşer söz konuları mevcut, ve arap dostlarla birlikte olmaları felan düşmesini tetiklicek iki ünsür olarak görenler var, pek inandırıcı değil ama, kavala serbest kalması $ düşmesine sebep olabilir mi?

Benim tahminim ilerleyen dönemlerde 20'lere kadar dayanacağı. Ancak faiz politikası ve ucuz işçi gücü politikası değişirse veya erken seçime gidersek o kadar artmaz.
(Not: Bu bir yatırım tavsiyesi değilir. 🙂)

Aga artacaksa bile bir şey yapılsın ve sabit kalsın artık. 12 ise 12, 13 ise 13.
Millet iş yapamıyorlar.

12'de 1 sene sabit kalacak deseler bana uyar. En azından kararlı piyasa olur.

Emin olma. Bu adamların sözüne asla güvenmem. Yarın ters köşe %5-7 arası faiz artışı olursa, ufak bütçesi ile dolar alanlar perişan olur.
O yüzden fevri hareketlerden kaçınmak lazım.

Aga artacaksa bile bir şey yapılsın ve sabit kalsın artık. 12 ise 12, 13 ise 13.
Millet iş yapamıyorlar.

12'de 1 sene sabit kalacak deseler bana uyar. En azından kararlı piyasa olur.

Emin olma. Bu adamların sözüne asla güvenmem. Yarın ters köşe %5-7 arası faiz artışı olursa, ufak bütçesi ile dolar alanlar perişan olur.
O yüzden fevri hareketlerden kaçınmak lazım.
Birincisi faiz artıramazlar, Erdoğan izin vermiyor. İkincisi, bu saatten sonra faizi %30 bile yapsan nafile. Bir süre düşer sonra kademe kademe geri yükselir. Zaten faiz o noktaya da çıkınca tüm sektörler batar. Anlıyacağın bu krizden çıkış yok. Yani bunlar bu kafayla çıkaramazlar öyle söyleyeyim.

Geri
Yukarı