Dolar düştü sistemler ucuzlar mı?

Hocam bir daha artacağı falan kesin zaten oralara lafım yok ama tüm piyasayı etkileyip tüm para birimlerini sadece TL karşısında düşürmesi ne kadar mantıklı?
Bakin bilmedigin icin zaten cumlende hata oluyor. TL karsisinda dusmuyorlar. Konunun TL ile alakasi yok. Girin lutfen butun para birimlerinin baz puan durumlarina bakin. Dediginiz dogru olsa butun dunyada sadece TL hareket etmesi gerek. Su an butun para birimlerinin baz puanlari, dolar endeksli yatirimlari ve gelir giderleri dalgali. Bu grafikleri bilmeden, bu detaylari ogrenmeden TL karsisinda dusmesi diyemezsiniz cunku su an Dolarin hareketini takip ediyor her para birimi. Dedigim gibi biraz ekonomi kanallarini ve bu konudaki profesyonelleri takip etmeye baslarsaniz eminimki 1 hafta icinde bu detaylari daha dogru anlayabilirsiniz. Su anko kilit nokta bilmeden yorum yaptiginiz icin mantiksiz geliyor size ama isin dogru surecini ve nedenlerini bilseniz, TL nin hic bir hareket yapmadigini su an bu hareketlerin sadece diger pariteler yuzunden oldugunu anlarsiniz. Ekonomist degilim yada bu konuda profesyonel degilim ama her gun en az 1 saat bu tur kanallarda vakit geciriyorum. Gerek turk, gerek amerikali, ingiliz vs. Herhangi bir kisiye sabit kalmadan gelismeleri takip etmeye calisiyorum. Bunu sizde yaptiginizda bir cok seyi fark edeceksiniz. Keske TL deger kazaniyor olsa. Dedigim gibi benim maasim TL. Insallah TL deger kazanir ve paramiz degerli olur ama su an ne yazik ki biz bir dalganin icinde sadece surukleniyoruz. Dumene Amerika/Cin/Rusya/Avrupa gecince tekrar o zaman aciyi goruruz.
Reel sektor ozellikle bu konuda cok onemli fakat su an trde reel sektor aci cekiyor.

Geri
Yukarı