Dolar neden düştü?

Neden para bastılar? Bir bilgim yokta merak ettiğim için soruyorum, bilginiz varsa aydınlatırsanız eğer sevinirim.
Adamların para birimi değerli zaten bizim gibi 1118 tl vermiyorlar onlar ülkesindeki insanlara.Bi paket açıyor adam
Hocam biraz aydınlatsanız bizi, neden artacak yakında artacak tamam da? Sebebi ne?

Bende yazmıştım. Dolar ya dış politika ya ithalatın çok fazla olması ya da yanlış harcamalardan artar. Bizde her neden bol. Faiz artma olayı da acı reçete oluyor işte. Yanlış kararlar alıp yanlış politikalar uygularsan acı suyu içmek zorunda kalırsın. Yakında artacak çünkü biden Türkiye'ye hiç hoş bakacağını düşünmüyorum ve önemli davalar, ambargolar, yaptırımlar var. Bunlar yatırımcıyı korkutursa dolar yükselir ki ben olsam korkardım.
Hocam siyaset karıştırmadan olmaz ama erdoğan herkesi ayakta uyutuyor. Devletin her organında söz sahibi sizde tahmin edebilirsiniz ki. Bunların hepsinin bir spekülasyon olduğuna inanıyorum. Dolar yakın zamanda değer kaybetmiş olabilir ama Türk lirası bu derece ciddi artışlar yaşamalıydı bence. Ve şöyle bir şey var:
İşletmelerde bunun farkında gibi, fiyatın düşmesini beklerdim. Sonuçta TL değer kazanıyor. Çoğu şeyin fiyatı düşmeli. En güzel örnekler ev, araba ve pazar alışverişi. Hiçbirinde fiyat düşmesi olmadı. Aksine her geçen gün fiyatları ve faizleri arttırıyorlar krediler için. Spekülasyon olduğuna inanıyorum. Doları alın kenara koyun ve o parayı unutun. Resmen zihninizden silin. Dolar artınca göreceksiniz."aa dolarım vardı benim" diyecek ve mutlu olacaksınız. Normalde kesin konuşmam ekonomi hakkında ama bu sefer fikrim sabit. Sadece sabır etmeli ve doların arttığı günü beklemelisiniz. Zaten ekonomimiz pamuk ipliği gibi. Siz dolarınızı alın ve unutun, aklınızdan çıkarın onu. Arttığı günü göreceksiniz. Sözlerimi önemseyin ve düşükken alın bence. Yakında ABD doları değer kazanacak. Türk lirası da zaten hiç iyiye gitmediği için direk hızlı artışlar söz konusu olacak. Bu arada yakında dediğime bakmayın. Tahmin ediyorum maksimum 3-4 ay gibi bir sürede
Doların yanında bizimki de düşüyor. Biden çok daha fazla para basacak dedikoduları vardı gerçi. Her şey olabilir bu ülkede.

Evet basacak. 1 kez daha basacaklar ama bundan sonra basmazlarsa dolar yine yükselişe geçerse bizim için bayağı olumsuz.
Hocam siyaset karıştırmadan olmaz ama erdoğan herkesi ayakta uyutuyor. Devletin her organında söz sahibi sizde tahmin edebilirsiniz ki. Bunların hepsinin bir spekülasyon olduğuna inanıyorum. Dolar yakın zamanda değer kaybetmiş olabilir ama Türk lirası bu derece ciddi artışlar yaşamalıydı bence. Ve şöyle bir şey var:
İşletmelerde bunun farkında gibi, fiyatın düşmesini beklerdim. Sonuçta TL değer kazanıyor. Çoğu şeyin fiyatı düşmeli. En güzel örnekler ev, araba ve pazar alışverişi. Hiçbirinde fiyat düşmesi olmadı. Aksine her geçen gün fiyatları ve faizleri arttırıyorlar krediler için. Spekülasyon olduğuna inanıyorum. Doları alın kenara koyun ve o parayı unutun. Resmen zihninizden silin. Dolar artınca göreceksiniz."aa dolarım vardı benim" diyecek ve mutlu olacaksınız. Normalde kesin konuşmam ekonomi hakkında ama bu sefer fikrim sabit. Sadece sabır etmeli ve doların arttığı günü beklemelisiniz. Zaten ekonomimiz pamuk ipliği gibi. Siz dolarınızı alın ve unutun, aklınızdan çıkarın onu. Arttığı günü göreceksiniz. Sözlerimi önemseyin ve düşükken alın bence. Yakında ABD doları değer kazanacak. Türk lirası da zaten hiç iyiye gitmediği için direk hızlı artışlar söz konusu olacak. Bu arada yakında dediğime bakmayın. Tahmin ediyorum maksimum 3-4 ay gibi bir sürede.

İşletmelerde bunun farkında gibi, fiyatın düşmesini beklerdim. Sonuçta TL değer kazanıyor. Çoğu şeyin fiyatı düşmeli. En güzel örnekler ev, araba ve pazar alışverişi. Hiçbirinde fiyat düşmesi olmadı. Aksine her geçen gün fiyatları ve faizleri arttırıyorlar krediler için. Spekülasyon olduğuna inanıyorum. Doları alın kenara koyun ve o parayı unutun. Resmen zihninizden silin. Dolar artınca göreceksiniz."aa dolarım vardı benim" diyecek ve mutlu olacaksınız. Normalde kesin konuşmam ekonomi hakkında ama bu sefer fikrim sabit. Sadece sabır etmeli ve doların arttığı günü beklemelisiniz. Zaten ekonomimiz pamuk ipliği gibi. Siz dolarınızı alın ve unutun, aklınızdan çıkarın onu. Arttığı günü göreceksiniz. Sözlerimi önemseyin ve düşükken alın bence. Yakında ABD doları değer kazanacak. Türk lirası da zaten hiç iyiye gitmediği için direk hızlı artışlar söz konusu olacak. Bu arada yakında dediğime bakmayın. Tahmin ediyorum maksimum 3-4 ay gibi bir sürede bu artışları göreceğiz.

Bencede. Dış politika iyi diyorlar ama bence çok kötü. Çoğu kişiyle aramızı bozduk ve filistin bize 1. dünya savaşı'ndaki Arap'ların rolünü oynadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı