Dolar düşüşe mi geçiyor?

Bir süre sonra bu civarıda kalabilir hatta ben biraz daha düşeceğini zannediyorum atılan bir çok adımların pozitif eğilimini henüz göremedik kanımca. Ancak ileride olabilecek herhangi bir anormal durum tabi yukarı aşındıracak.

Yabancı kaynaklı bir siteye göre Merkez bankası 1 milyar dolar bozdurduğu için %3 düşmüş diyorlar, doğru mudur bilmiyorum.

En son dolar düşecek dediğimizde 3.50 seviyelerindeidi sonra freni patlamış kamyon gibi 6 ya kadar geldi. Dolar bu saatten sonra çok az düşer bende bu bizim için bir hayal artık.

Dolar kısa vadede asla düşmez. Uzak vadeyi de hükümet düşünmüyor maalesef. Şu an öyle bir bataklıktayız ki, o bataklıktan ancak üretim yaparak çıkabiliriz ama gel gör ki üretim yapacak yatırımcı da bulamayız bu saatten sonra. Bunun en büyük nedeni faizin çok fazla olması. Şu anda bir yatırımcı tonlarca masraf yapıp fabrika açıp üretim yapmaktansa parasını direkt faize yatırarak çok daha fazla kaar etmiş oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı