Dolar Ne Zaman Düşüşe Geçer ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PlayerVEVO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Beyler Şuanda Dolar Vatan Bilgisayarda 2.73 ten hesaplanıyor ve almak istediğim sistem 2588 TL oluyor Ben Bu Sistemi Mayıs İçerisinde Alıcam hesapladım eğer dolar 2TL falan olursa sistem 1900 TL civarına denk geliyor. Acaba bilgisi olan varsa Doların ne zaman düşüceği hakkında bilgi verebilir mi ? Kar etmek istiyorum ama fazlada beklemek istemiyorum haziran olmadan almak istiyorum yaz için sistemim hazır olsun acaba şimdi mayısın 2-3 ünde almalımıyım ? Yoksa mayısın sonunda 2200 TL falan olur mu ?

OK.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolar tüm Dünya'da tırmanışa geçti buna amerikan merkez bankası FED'in politikaları,kararları,açıklamaları fazlasıyla yön veriyor bunun haricinde ülkemizde iç işlerimizle alakalı iniş ve çıkışlarda yaşanıyor zaman zaman ancak şuan ki ortamda ülkemizde seçimlerden önce düşeceğini sanmıyorum seçimlerden sonra düşmeye başlayacaktır ancak yaz aylarında FED'in faiz arttırımı yapacağı biliniyor eğer faiz arttırımı ertelenir yada iptal edilirse daha da çok düşer yok uygulanırsa çıkacaktır tekrar.

Merhaba, farkında mısın bilmiyorum ama bugün dolar iki defa rekor kırdı. Yakın tarihte doların 2200 TL seviyelerine gerilemesini beklemek büyük hata olur. Özellikle seçim yarışı yaklaşırken bu ihtimal oldukça düşük.

Kendimden bir örnek vereyim. Şubat ayında sistemi toplarken 2400 TL civarında seyreden Dolar, bugün 2700 TL'de geziniyor. 4500 TL'ye aldığım sistemin şu anki farkını hesaplayabilirsin. Ki o zamanda birçok kişi doların düşmesinin beklenilmesi gerektiğini söylüyordu. Kısaca buna kararı sen vereceksin! Belki 2800-2900 seviyelerine çıkar, belki de 2500 seviyelerine düşer ama yakında 2200 olma olasılığı cidden çok zor.

Dolar bu gidişle 1 hafta içinde 2.75 doğru yükselir havası var.

Düşse bile büyük bir düşüş beklemeyin.

Doları bir kenara bırakta işlemci seçimin berbat. Bu zamandan sonra o işlemciye o kadar para verip odanda mangal yapıcaksın ve üstüne İ5 Performansına zor yetişeceksin. İntel İ5 4690'a falan bakmalısın. Aldığın AMD işlemci şimdi ve ilerde seni %100 üzecektir. Ayrıca everest gibi markaların kasalarını kesinlikle önermiyorum abi 100tl daha fazla ver git içinde 650 wat +80 sertifikali güç kaynağı olan corsair spec 02 gibi kasalara göz at. Kasanın hem malzeme kalitesi kötü hemde içinde gelen güç kaynağına bir bak istersen 600W görüyorsun ama 12V kanalından tahminimce çok çok daha az veriyordur. Ayrıca 960'ın 4GB sürümlerini bekleyebilirsin GTA V , shadow of mordor gibi oyunlarda anladımki GPU'nun gücü yetsede yeterli VRAM yoksa kesinlikle textureleri açamıyorsun. Bence 2GB VRAM bu zamandan sonra çıkan yeni nesil 4K destekli oyunlara yetmiyecektir.

Bence çok uzun bir süre düşmeyecek. Bakalım nereye gidecek.

seçimlere kadar düşmeyecektir kesinlikle hatta 3 lirayı görürse şaşırmayın bende sistem düzüyorum 4 ayda 1000 lira fark oynadı , seçimlerden sonra düşermi dersen bu seviyenin altına düşmez bu garanti yakın zamandada gözükmüyor alacaksan elini çabuk tut o sistem 3000tl yide görebilir :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı