Dolar Hızla Düşüyor!

• Konuyu başlatan TCD25
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 132
  • Görüntüleme 16B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@TRgt bende biliyorum bedavadan dolar vermeyeceklerini. Hatta bana kalırsa hiç gitmeyelim IMF'ye. Ama hiç düşünüyor musun sen 16 yılda güzelim ülkeyi batıran kişilerin aynı zihniyetle bu ülkeyi kurtarabileceklerini? Hayır adamlar daha onlara emanet edileni ellerinde tutamamışlar da bozduklarını mı düzeltecekler? Geç bunları, hayal dünyasında yaşamayalım. Bende isterim kendi göbeğimizi kendimiz keselim, camilere, imam hatiplere harcamaları kesip. Yapay zekaya, ilime ve bilime para ayıralım ama bu iktidarda o kafa yok. Onun için IMF'yi en iyi ihtimal olarak görüyorum.

Reel sektörde ne olacağını da söyleyeyim. IMF para verdiği ülkenin batmasını göze alamaz. Onun için çok büyük ihtimalle yandaş iş adamlarının tahtını biraz sallayacak. Yani yandaşların işine gelmeyen şeyleri iktidardan isteyecek ve iktidar mecburen yapmak zorunda kalacak. Ama onun dışında işini layıkıyla yapanlara bir şey olacağını hiç sanmıyorum. Hatta onların işine bile gelir. En azından bir gün yükselen bir gün düşen kurla uğraşmazlar.
Güzelim ülke? Repo faizlerinin yüzde 7500e firladigi güzel zamanlar mi? Aynen bir de ellerine bıraktıkları borçları da ellerinde tutmadilar ne güzel. En son gelen imf nin de güzelliğini görüyoruz daha acısı yeni dindi. Ucuz dolar rekabetine ne üretici dayanır ne de ihracatçı. O zaman görürsün reel sektörü işsizlik azalicak sanırsın ama artar ihracat da durur bu güzel

Şu yorumlara bakıyorum da... Ya kimse size haksızsınız falan demiyor da insanlara hakaret ettiğiniz yetmedi mi artık. Her konu altında saf, cahil. koyun... Böyle başıboş olmayan bu forumda ne kadar da istenildiği gibi hakaret siyaseti yapılıyor anlamıyorum. Bu insanlar birşey yapıyorlarsa eğer geçmişte yaşadıklarının yaşanmasından korkmalarındandır. Çocuklarınızı bilinçlendirin olsun bitsin, o zaman belki eskiden olduğu gibi dolar 1.5₺ olur ama, umalım ki eskiden olduğu gibi sefalet olmasın.

Şu yorumlara bakıyorum da... Ya kimse size haksızsınız falan demiyor da insanlara hakaret ettiğiniz yetmedi mi artık. Her konu altında saf, cahil. koyun... Böyle başıboş olmayan bu forumda ne kadar da istenildiği gibi hakaret siyaseti yapılıyor anlamıyorum. Bu insanlar birşey yapıyorlarsa eğer geçmişte yaşadıklarının yaşanmasından korkmalarındandır. Çocuklarınızı bilinçlendirin olsun bitsin, o zaman belki eskiden olduğu gibi dolar 1.5₺ olur ama, umalım ki eskiden olduğu gibi sefalet olmasın.
Kesinlikle hocam

Doların bir anda hızla düşmesi? Ekonomiden anlamam ama elle müdahale ediliyormuş gibi.

Paraşütle atlamış bence. Yere çakılmışmış...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı