Steam Dolar kuruna geçtikten sonra Epic Games mantıklı mı?

Nar Ekşisi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Thermaltake S200 TG 550W 80+ ATX Mid Tower Kasa
GIGABYTE H610M K DDR4 3200MHz Soket 1700 mATX Anakart
Intel Core i3 13100F
GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti EAGLE OC 8GB
GoodRam 16GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram
GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD
Meslek
+
Merhaba, malum Steam Türkiye'de para birimini dolar olarak değişti artık dolarla alışveriş yapabiliyoruz ve en çok kullanılan iki platform var. Steam ile Epic Games size sormak istedim. Sizce Epic Games mi yoksa Steam mi? Fiyat farkı olarak fark var aralarında ama Epic Games'in başlatıcısı sizce Steam'e göre daha mı işlevsel yoksa daha mı kötü? Benim Steam'de o kadar oyunum yok Steam kullanıyordum arada bir de Epic'ten bedava verilen oyunları alıyordum ama Epic'i pek tercih etmiyordum çünkü bana çok "korsan oyun" alıyormuşum gibi bir his veriyordu. Bir de bir ara GTA 5 bedava verilmişti Epic'ten o zamanlar oradan GTA 5'i oynuyordum. Sonra GTA 5 Epic yüzünden sıkıntı çıkardığı için iyice sinirlenmiştim o günden sonra sildim. Zaten sonra da Steam'den aldım GTA 5'i ama Steam dolara geçti ve bende arada kaldım. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılmasını beklemekten yaşlandım hocam değmez 2 kuruş fazla verip Steam'den oynarım ya da malum indiririm. Ki param yok malum indiriyorum.

Merhaba, malum Steam Türkiye'de para birimini dolar olarak değişti artık dolarla alışveriş yapabiliyoruz ve en çok kullanılan iki platform var. Steam ile Epic Games size sormak istedim. Sizce Epic Games mi yoksa Steam mi? Fiyat farkı olarak fark var aralarında ama Epic Games'in başlatıcısı sizce Steam'e göre daha mı işlevsel yoksa daha mı kötü? Benim Steam'de o kadar oyunum yok Steam kullanıyordum arada bir de Epic'ten bedava verilen oyunları alıyordum ama Epic'i pek tercih etmiyordum çünkü bana çok "korsan oyun" alıyormuşum gibi bir his veriyordu. Bir de bir ara GTA 5 bedava verilmişti Epic'ten o zamanlar oradan GTA 5'i oynuyordum. Sonra GTA 5 Epic yüzünden sıkıntı çıkardığı için iyice sinirlenmiştim o günden sonra sildim. Zaten sonra da Steam'den aldım GTA 5'i ama Steam dolara geçti ve bende arada kaldım. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Ücretsiz GTA 5'i silip Steam'den ücretli mi aldınız?

Nerede ucuzsa oradan al. Aynı fiyatlarda ya da arasında çok fiyat farkı olmayan iki seçenek arasında Steam tercih ederdim ki Epic'te olmasına rağmen sırf keyfine Steam'de de dursun diye aldığım çeşitli oyunlar var.

Yalnız artık aradaki fiyat farkı arşa çıktığı için tercih edilebilir bir tarafını göremiyorum Steam'in.

Korsan hissiyatı Steam'in topluluk özelliklerinin eksikliği kaynaklı ama asıl amacın oyun alırken yapımcıya emeğinin karşılığını vermek. Gerisi ekstradır. Başkasının emeğine karşılıksız konmadığın, bedelini ödediğin sürece korsan vs. değildir kullandığın yazılım da. Hissiyatın geçer zamanla.

Geri
Yukarı