Dolar kurundan zarar etmek

Para TL'de tutulmaz, enflasyon yüzünden TL eriyor. Kısa vade uzun vade demeden ben dövize yatırım yaparak paranın erimesini engelliyorum. Benim de zararım oldu düşüşten dolayı ama uzun vadede sonucu tahmin ettiğimden sadece bekliyorum.

Bitmiş eve ne parası. Adam soygunculuk yapmış.

Müteahhitler yaptıkları binadan yüzde 100 oranında kâr ediyormuşlar( hiç şaşmazmış) onların bu kârını etkileyen her şey bizi de etkiliyor. Bu arada ev daha bitmedi tapuyu yeni verdiler. Dediğim gibi 4 aya falan bitecek. Tamamen bitse isteyemez.
Üzücü olan şikayet bile edemeyecek olmaları. Etseler de sonuç gelmeyeceği için :)

Ev tamamen bitmiş olsa ve istese vermez üstelik dava açardık. Ama evin daha yüzde 50'lik kısmında istedi. İşin garip tarafı alan herkes ödedi doktorlar mühendisler vb.

Müteahhitler yaptıkları binadan yüzde 100 oranında kâr ediyormuşlar( hiç şaşmazmış) onların bu kârını etkileyen her şey bizi de etkiliyor. Bu arada ev daha bitmedi tapuyu yeni verdiler. Dediğim gibi 4 aya falan bitecek. Tamamen bitse isteyemez.

Ev tamamen bitmiş olsa ve istese vermez üstelik dava açardık. Ama evin daha yüzde 50'lik kısmında istedi. İşin garip tarafı alan herkes ödedi doktorlar mühendisler vb.
Demek istediğim siz etmezsiniz değil. Harcadığınız para ve zamanın sonucu gelmez demek istedim :)

Bu sefer de %90 kâr yapsaymış müteahhit. %100 kâr nedir yahu. Ülkede ne kadar yozlaşma olduğu buradan ortaya çıkıyor zaten.

Bu kadar yükseldikten sonra bir tık yatay kalacağı ya da düşüş göstereceği belliydi. Zaten bu devam eden yönetim anlayışı ve israfla TL'nin uzun vadede toparlanması çok zor.

Kendi vatanının parasının değer kazanması sana bir şey kaybettirmez.

Dolara kısa vadede yatırım yapmayın.
Kısa vadede zaten yatırım yapmayacak olduktan sonra bir değerlenddirme olarak altın alırım. 🙃

Geri
Yukarı