Dolar kurundan zarar etmek

Dolar kısa vadeli bir yatırım aracı değildir. Ocak ayında alıp da Aralık ayında satıp kâr elde etmek çok zor. Edilse de çok büyük kâr olmaz veya zarar edilir. En az 3 yıllık bir yatırım yapılmalı.

Dolar iki sebepten düştü:
  • Berat Albayrak istifası
  • Yeni Merkez Bankası başkanının faiz artırımı söylemi (henüz artırmadı diye biliyorum)
Öte yandan faiz artırımı gelmez, üstüne bir de Biden CAATSA kelimesini ağzına alırsa durumlar pek iç açıcı olmayabilir.

Kısa vadeli düşünüyorsun. Uzun vadede kâra geçersin... Uzun dediysem çok da uzun değil. En kötü sene sonuna kadar.

4 Aya yeni eve taşınacağız. Bende o yüzden sistem alacaktım ( daha önce hiç masaüstüm olmadı, Gaming laptopum var) ilk zamanlar iyi kâr ettim ama her şey üst üste geldi. Aslında dediğim gibi fiyatları da orantılı olarak indirseler üzülmeyeceğim.

Kısa vadeli düşünüyorsun. Uzun vadede kâra geçersin... Uzun dediysem çok da uzun değil. En kötü sene sonuna kadar.

Yanlışım varsa düzeltin fakat dolar ile kâr etmenin ben çok âlâkalı olduğunu düşünmüyorum.

Evet eline geçen para dolar yükselince artar fakat diğer ürünlerin de fiyatı artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı