Dolar nasıl düşer?

Bahsettiği şey çok geride olduğumuz kim gelirse gelsin 2 yılda toparlanamayacağımız fakat yeni isimlere yönelmek önemli yılardır berbat muhalefet ve berbat iktidar yüzünden bu halde ülke.

Bu güne kadar hep zaten iktidar suçlandığını görüyorum hep. Eski dönemden şimdiki döneme kadar. Hiç mi iyi bir şey yapmadı bu iktidarlar.

Yeni isimlere yönelmek önemli yılardır berbat muhalefet ve berbat iktidar yüzünden bu halde ülke.
Her zaman mükemmel adaya oy vereceksiniz diye bir şey yok, öyle bir aday da çıkamaz zaten. Takım değil bu. İcraata bakacaksın, sevmediysen zaten bir sonraki seçimde güle güle diyebilirsin. Ama bunu anlamıyor insanımız.

Bu güne kadar hep zaten iktidar suçlandığını görüyorum hep. Eski dönemden şimdiki döneme kadar. Hiç mi iyi bir şey yapmadı bu iktidarlar.
Hep kendilerine çalıştılar. Seçmen de biatçı olunca güzel şeyler olmadı. Ya da en azından kötü şeyler, güzel şeylerin bin beteri oldu.

Çelme takarsak düşebilir 🥴 (!)

Her zaman mükemmel adaya oy vereceksiniz diye bir şey yok, öyle bir aday da çıkamaz zaten. Takım değil bu. İcraata bakacaksın, sevmediysen zaten bir sonraki seçimde güle güle diyebilirsin. Ama bunu anlamıyor insanımız.

Hocam mükemmel aday aramıyoruz ama yeni aday arıyoruz muhalefet ve iktidarın ne olduğu ortada yeni isimlere yönelmek lazım.

Ben konuda belirttim mevcut hükümet giderse gibi şeyler söylemeyelim lütfen.
Aslında merak ettiğim şey şu. Mesela bir şirket mesela tsmc gibi şirketler Türkiye'de fabrika açacağım ve devlet buna destek veriyor şeklinde bir şeyler olduğunda TL değeri artabilir mi?

Faiz haram olduğu için düşürülmüyor sevgili dostum. Neden düşürüldüğü açıklandı. Kimse faiz haram o yüzden düşürüyoruz da demedi.
Ülke yöneticisi dinine bağlı birisi dinimizdede faiz haram olarak kabul ediliyor.
Faiz haram olduğu için düşürülmüyor sevgili dostum. Neden düşürüldüğü açıklandı. Kimse faiz haram o yüzden düşürüyoruz da demedi.
1638979571836.png

Dediğinize katılıyorum ama şu şekilde katılıyorum. Ben parti tutmuyorum ama başımızdakiler bugüne kadar başımızda olmasaydı iyi işler anlamında bu noktada olmazdık. Yani şu anki hükümetten tek iyi gördüğüm şey işi yapması en azından. Hizmet görevini en azından iyi yapıyorlar. Bu konuda çoğu kişide aynı görüşte olacağını düşünüyorum. Ama ekonomi konusunda tam olarak iyi değil. Kendim koydum kuralı ama biraz kontrollü almaktan sorun olmaz herhalde.

Başımızda kiler gidince yerine gelecek kim olabilir ve geldiğinde neler yapabilir. Bu konuda konuşalım biraz. Çünkü gördüm ki dolar yükselmesine engel olmak için ekonomi yönetimi önemli. Ama bunu bütün kızı karıyla ele almalıyız bence. Konu buraya ufaktan evrilebilir. Ama tartışma istemiyorum son defa söyleyeyim.

Aslında sığ değil korku. Çünkü bugünleri mumla aramak istemem şahsen. Ama daha iyi olacağına güven veren ve bunun için çalışmaları olanlar tabii ki de yolları açık olsun ve onlar geçsin. Ama benim görüşüm sığlık değil korku.

Dostum sorun da burada zaten, nasıl alıştırdılarsa sizi kendilerinden başkasına oy veremiyorsunuz, görün bunu artık. Malum partinin destekçileri ele avuca sığan bir tane mantıklı açıklama yapamıyorlar...

Dostum sorun da burada zaten, nasıl alıştırdılarsa sizi kendilerinden başkasına oy veremiyorsunuz, görün bunu artık. Malum partinin destekçileri ele avuca sığan bir tane mantıklı açıklama yapamıyorlar...

Aslında mantıklı açıklamaları var. Yani dinlediğimde gayet de doğru söylüyorlar gibi geliyor. Öbür tarafın açıklamalarında doğru geliyor. Ama tek bildiğim şey doğru çalışan her türlü hakkını aldığı. Yani bundan kastım şu doğru işler yapılarak yani dönemine göre doğru yatırımlar veya doğru işte çalışarak para kazanılabiliyor. Neyse konudan sapmayayım şimdi. Ama artık doğru ve yanlışı ayırt edemiyorum. Doğruda olsa yanlışta olsa herkes bir şeyi sonuna kadar savunuyor. Körü körüne olabilir işine o şekilde geliyor olabilir veya doğru olanın o olduğunu düşündüğü için. Yani bir şeyler de bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı bakalım.

Aslında mantıklı açıklamaları var. Yani dinlediğimde gayet de doğru söylüyorlar gibi geliyor. Öbür tarafın açıklamalarında doğru geliyor.

İki tarafın açıklamalarını kısaca buraya özetler misiniz?

Ama tek bildiğim şey doğru çalışan her türlü hakkını aldığı. Yani bundan kastım şu doğru işler yapılarak yani dönemine göre doğru yatırımlar veya doğru işte çalışarak para kazanılabiliyor.

Doğru çalışan kimse hakkını alamıyor zaten, illegal işlerde para dönüyor artık. Devlet bile boğazına kadar ticari sırlara, yap-işlet-devret sözleşmelerine ve borçlara batmış durumda. Naci Ağbal neden kovuldu biliyor musunuz? Ya da neden yeni göreve gelen Hazine ve Maliye Bakanları görevden aflarını istiyorlar, hiç düşündün mü? Onlar da biliyorlar ki devlet çok fena batırılmış durumda ve bu durum kendi dönemlerinde ortaya çıkmasın, onların adı bunlarla beraber anılmasın diye aflarını istiyorlar.

Geri
Yukarı