Dolar nasıl düşer?

Yok dostum, tek sorun onların komik teklifleri değil. İronik olan ülkede ne var ne yok dolara endeksli, neredeyse her şey dolar yükseldikçe zamlanıyor. Geçen İstanbul seçimlerindeki vaatlerini hatırladıkça hâlâ gülüyorum :) gençlere 10GB internet hediye diye :D :D Allah'ım sen sabır ver :D şu ülkenin pırıl pırıl gençlerini göz boyamakla kandıramazsınız, o gözü oyarlar. Tıpkı telefonunu göster diyen dayının ağzına telefonu tıkan genç gibi... Yanlış anlaşılmasın, gencin yaptığı tabii ki doğru değil fakat böyle bir olayın yaşanılması kaçınılmazdı artık.

Şu an İstanbul'un durumu ne İmamoğlu geldikten sonra ne oldu her şey çok güzel oldu mu bari?

Şu an İstanbul'un durumu ne imamoğlu geldikten sonra ne oldu her şey çok güzel oldu mu bari?

Benzin'e ekmeğe ona buna gelen zamların nedeni sence gerçekten o mu? Un fiyatları onun sayesinde mi zamlandı? Veya sadece un değil buğday, kömür, odun, elektrik... Bunların fiyatları neden zamlandıysa ekmeğe de mecburen fırıncılar zam istiyor, ben adamlarda suç bulmuyorum. Onları zam yapmaya mecbur bırakanlarda aramak lazım suçu. Girdi fiyatları ne kadarsa mecburen dükkanın işlemesi için girdinin üstünde çıkış olması lazım (ki buraya not düşeyim, bazı fırıncıların yüksek tekliflerini kastetmiyorum) çark dönsün. Bu zamana göre her şeyin çok güzel olması için ülkenin en az 25 yıl ileriye gitmesi lazım. O zaman da başka dertlerimiz olacak tabii. Ayrıca daha iyi oldu İmamoğlu'nun gelmesi çünkü İstanbul'dan gelen kaynaklarını kaybettiler, en büyük gelir kaynaklarını. Peker'in tamam çıkarları var fakat neden hiçbir savcı onun iddialarını araştırmıyor? Aylık on bin dolar "maaşa" bağlanan kim, niye araştırmıyor? Neden? Çünkü devletin her bir kurumu saraya bağlı, 2017'de verdiniz yetkiyi gördük etkiyi...

Benzin'e ekmeğe ona buna gelen zamların nedeni sence gerçekten o mu? Un fiyatları onun sayesinde mi zamlandı? Veya sadece un değil buğday, kömür, odun, elektrik... Bunların fiyatları neden zamlandıysa ekmeğe de mecburen fırıncılar zam istiyor, ben adamlarda suç bulmuyorum. Onları zam yaomaya mecbur bırakanlarda aramak lazım suçu. Girdi fiyatları ne kadarsa mecburen dükkanın işlemesi için girdinin üstünde çıkış olması lazım (ki buraya not düşeyim, bazı fırıncıların yüksek tekliflerini kastetmiyorum) çark dönsün. Bu zamana göre her şeyin çok güzel olması için ülkenin en az 25 yıl ileriye gitmesi lazım. O zaman da başka dertlerimiz olacak tabii. Ayrıca daha iyi oldu İmamoğlu'nun gelmesi çünkü İstanbul'dan gelen kaynaklarını kaybettiler, en büyük gelir kaynaklarını. Peker'in tamam çıkarları var fakat neden hiçbir savcı onun iddialarını araştırmıyor? Aylık on bin dolar "maaşa" bağlanan kim, niye araştırmıyor? Neden? Çünkü devletin her bir kurumu saraya bağlı, 2017'de verdiniz yetkiyi gördük etkiyi...

Yok yanlış anladın beni. Merak ettiğiden sorudum İstanbul ne durumda şu anda diye. Ben o sorumlu dememiştim. Lütfen yanlış anlamayalım yoksa sebepsiz yere tartışma alevlenebilir.

Yok yanlış anladın beni. Merak ettiğiden sorudum İstanbul ne durumda şu anda diye. Ben o sorumlu dememiştim. Lütfen yanlış anlamayalım yoksa sebepsiz yere tartışma alevlenebilir.

Hocam sabahtan beri mesajlarınızı takip ediyorum gördüğüm kadarıyla hükümetten memnun değilsiniz ama hükümete tozda konduramıyorsunuz. Gülücük atacağınıza bu çelişkiyi anlatın hocam. Yiğit arkadaşımız hükümetin mantıklı bulduğun fikirlerini açıkla diyor siz komik bir şekilde hatırlamıyorum deyip aradan sıyrılmaya çalışıyorsunuz. :D

Son düzenleme:
Hocam sabahtan beri mesajlarınızı takip ediyorum gördüğüm kadarıyla hükümetten memnun değilsiniz ama hükümete tozda kondurmuyorsunuz.

Biraz karışık durum benimkisi. Memnunum ama bazı yerlerden memnun değilim. Karışık konular. Yerine gelen eskisini mumla aratır hikayesine düşmesin olay diye korkuyorum o yüzden biraz da gitmesini istemiyorum. Çünkü ekonomi ve eğitim bakanı gittikten sonra olanlar malum.

Biraz karışık durum benimkisi. Memnunum ama bazı yerlerden memnun değilim. Karışık konular. Yerine gelen eskisini mumla aratır hikayesine düşmesin olay diye korkuyorum o yüzden biraz da gitmesini istemiyorum. Çünkü ekonomi ve eğitim bakanı gittikten sonra olanlar malum.

Ekonomi ve eğitim bakanını da hem onlar getirdiler hem de onlar feshetmediler mi? ;) Yenisi gelmeden eskisini mumla ararız diye düşünmeniz zaten sıkıntılı bir düşünce tarzı.

Yastık altında bulun 250 milyar doları bozdurursak dolar çakılır. Ülkede ki yastık altında bulunan paranın %40 tl, %60 döviz. Bu %60 lık kısımda 250 milyar dolar. Hiç bir ülke bunu kaldıramaz. O yüzden dolarlar bozulursa dolar fena çakılır diye düşünüyorum.

Yastık altında bulun 250 milyar doları bozdurursak dolar çakılır. Ülkede ki yastık altında bulunan paranın %40 TL, %60 döviz. Bu %60'lık kısımda 250 milyar dolar. Hiçbir ülke bunu kaldıramaz. O yüzden dolarlar bozulursa dolar fena çakılır diye düşünüyorum.

Bu da sağlıklı bir bakış açısı değil. Dolarları zaten bozdurursak düşer orası ayrı fakat düştükten alan zenginler de bu sefer yüksekten satarak tabiri caizse hayvan gibi kâr ederler, ki yaparlar bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı