Dolar Nasıl Düşer?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes 1TL'den 10 tane 100 dolar bassa. 10*100=1000 dolar eder. Türkiye'de 80M kişiyiz. Bunun 10M'sinin parası olmasın etti 70M. 70.000.000*1000= 70.000.000.000 dolar eder.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes böbreğini satsın ama bir şart olsun herkes sadece Türk lirası ile satabilsin.
Veya bir tane 0 atalım 50 kuruş olur. Ama bu sefer asgari ücret 200tl olur.

Kürsüden eyyy eyyyy diye bağırmak yerine, milyar liralar seçim meydanlarına harcayanlar yerine, 1 kuruşu kendi çıkarım için israf etmeyeyim bütün parayı üretimine teşvikte bulunayım diyen kişiler geldiği zaman.

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
ister ezan ister çan dinlet.
itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
müstehaktır ona her türlü zillet.

Çıkarırsın cüzdanından 1 Doları, alırsın işaret ve başparmağının arasına ve bırakırsın. İşte Dolar böyle yerçekimi sayesinde düşmüş olur bu ülkede. :) Şaka bi yana ülkede üretimi tarımı hayvancılığı aç gözlü kompradorlara teslim eden böyle gerici iktidarlar olduğu sürece Türkiye'de dolar düşmez! Bir iner çıkar hepsi o.

Laf salatası yapan 2000'liler görüyorum. Hükümet ile devleti karıştırmayın. Şu an ki hükümet son yıllarda ekonomik olarak yanlış politikalar uygulasa da 2002 öncesi ekonomik göstergelere bakarsanız enflasyonun %100'ün üzerinde olduğunu, 1960 ve 1980'li yıllarda yapılan devalüasyon üstüne devalüasyon göreceksiniz. 2002 sonrası iktidara gelen AKP hükümeti ile uygulanan 3Y ile yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk engellenecek denildi. Engellenildi. Enflasyon tek haneli olacak denildi ve %5-6'lara geriledi mi evet. Dahasını da anlatabilirim.
Lakin Son birkaç yılda yapılan yanlışları göz ardı edilemez. Birçok fırsat verildi fakat değiştirmesi gereken politikaları değiştirmedi devam etti. Sonucunda ise AKP'ye küsen kesimin oylarıd a CHP'ye gitti. Bugün İstanbul'u kaybettiler. İstanbul'u kaybeden bir parti ileriki seçimlerde etkinliğini yitirir ve siyasetten silinir.
Şimdi bilip bilmeden kulaktan dolmak laflarla burada siyaset yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru tercihlerle. Evet sadace bu kadar. Şimdi o hortumlar yandaşa değil vatandaşa akacak. 3Y(Yolsuzluk, Yasaklar, Yoksulluk) hırsızlık bitecek. Millet ihya olacak. Alışveriş yapacak. Ekonomi ihya olacak. Hepsi bu kadar.

Laf salatası yapan 2000liler görüyorum. Hükümet ile devleti karıştırmayın. Şuan ki hükümet son yıllarda ekonomik olarak yanlış politikalar uygulasa da 2002 öncesi ekonomik göstergelere bakarsanız enflasyonun %100'ün üzerinde olduğunu, 1960 ve 1980'li yıllarda yapılan devalüasyon üstüne devalüasyon göreceksiniz. 2002 sonrası iktidara gelen AKP hükümeti ile uygulanan 3Y ile yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk engellenecek denildi. Engellenildi. Enflasyon tek haneli olacak denildi ve %5-6'lara geriledi mi evet. Dahasınıda anlatabilirim.
Lakin Son birkaç yılda yapılan yanlışları göz ardı edilemez. Birçok fırsat verildi fakat değiştirmesi gereken politikaları değiştirmedi devam etti. Sonucunda ise AKP'ye küsen kesimin oylarıda CHP'ye gitti. Bugün İstanbul'u kaybettiler. İstanbul2u kaybeden bir parti ileriki seçimlerde etkinliğini yitirir ve siyasetten silinir.
Şimdi bilip bilmeden kulaktan dolmak laflarla burada siyaset yapmayın.
Türk lirasından ''sıfır'' atarak mı yaptı bunları AKP. :) Bence ülkede hiçbir şeyi düzelttiği yok tam tersine dünyaya yani dışa bağımlı zavallı bir devlet oldu Türkiye. Ayrıca kimsenin ''salata'' falan yaptığı da yok. Bilip bilmeden konuşan var mı bilmem ama kimsenin siyaset yapmasına engel olma hakkına da sahip değilsin. Ki AKP iktidarının yok ettiği en önemli şeylerden biri de böyle kendini devlet yerine koyup ahkam kesen şahıslar yaratarak ''demokratik'' bir Türkiye'nin yolunu kesmesidir. Hem darbeye karşıyım diyeceksin hem de gidip Kenan paşa'nın elini öpeceksin. Bu ne ikiyüzlülük?

Türk lirasından ''sıfır'' atarak mı yaptı bunları AKP. :) Bence ülkede hiçbir şeyi düzelttiği yok tam tersine dünyaya yani dışa bağımlı zavallı bir devlet oldu Türkiye. Ayrıca kimsenin ''salata'' falan yaptığı da yok. Bilip bilmeden konuşan var mı bilmem ama kimsenin siyaset yapmasına engel olma hakkına da sahip değilsin. Ki AKP iktidarının yok ettiği en önemli şeylerden biri de böyle kendini devlet yerine koyup ahkam kesen şahıslar yaratarak ''demokratik'' bir Türkiye'nin yolunu kesmesidir. Hem darbeye karşıyım diyeceksin hem de gidip Kenan paşa'nın elini öpeceksin. Bu ne ikiyüzlülük?

Siyasetine engel olduğum yok. İyi okumanı tavsiye ediyorum. Evet bilmeden kıraathane ağzıyla konuşuluyor. Yine iyi okumanı tavsiye ederim ki ekonomi iyiye gidecek diye birşey yazmadım. Farkettiysen iktidarın ilk zamanları verilen vaadlerin harfiyen yerine getirildiği fakat son yıllarda yanlış politikalar ile yanlış işler yaptığını ve bu yanlışlarını ise ben doğru bulmadığım yazdım. Demokratik bir ülke hala Türkiye siz hangi pencereden bakıyorsunuz bilemedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı