Dolar Tekrar 6.75 Seviyesine Çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ve milli üretim çağrısına kayıtsız kalmayan Bursalı genç girişimci Ferit Borku ve ekibi, 36 ay üzerinde çalıştıkları bilgisayar anakartını üretmeyi başardı.

Haberde böyle bir yazı geçiyor ise başta olmak üzere, oturur düşünürüm. Belki 100 belki 1000 kere.
CMYLMZ bir gösterisinde bir espirisi var aklıma o geldi şimdi bak.

- Erkek yalancı mı?
- ??
- Kadın yalancı mı?
- Master degree.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani demek istediğim şudur ki; son dönemlerde fark edersiniz ki Vestel ya da Türk firmalarını reklamları arttı. Ve hep milli üretim, milli mal diye üstüne basa basa reklam yapıldı.

Özet ile yapıldımı bu anakart yapılmadı mı bilemem. Ama akıl var mantık var, bu zamana kadar gördüklerimiz ile birlikte. Ama haber büyük bir balon sonucu çıkıyor bu mantık ile.

Not: Bu haberden yeni haberim oldu gerçekten. Arkadaşın attığı konuyuda okumadım bu arada.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ve milli üretim çağrısına kayıtsız kalmayan Bursalı genç girişimci Ferit Borku ve ekibi, 36 ay üzerinde çalıştıkları bilgisayar anakartını üretmeyi başardı.

Haberde böyle bir yazı geçiyor ise başta olmak üzere, oturur düşünürüm. Belki 100 belki 1000 kere.
CMYLMZ bir gösterisinde bir espirisi var aklıma o geldi şimdi bak.

- Erkek yalancı mı?
- ??
- Kadın yalancı mı?
- Master degree.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani demek istediğim şudur ki; son dönemlerde fark edersiniz ki Vestel ya da Türk firmalarını reklamları arttı. Ve hep milli üretim, milli mal diye üstüne basa basa reklam yapıldı.

Özet ile yapıldımı bu anakart yapılmadı mı bilemem. Ama akıl var mantık var, bu zamana kadar gördüklerimiz ile birlikte. Ama haber büyük bir balon sonucu çıkıyor bu mantık ile.

Not: Bu haberden yeni haberim oldu gerçekten. Arkadaşın attığı konuyuda okumadım bu arada.

Adam anakart üretmiş(üretmişse helal olsun) ama röpartaj yapan yok, video yok, anakartı ayrıntısı ile videolayan habercilik hatta çalışırken çekmesi gerekiyor, üstüne düşülmesi gerekiyorken 2 fotoğrafla geçiştirilen bir haber ülkemizin ne kadar üretime destek verdiğini ortaya koyuyor. Ha içindeki çipler parçalar illaki dışarıdan alınır ama, 50 dolara aldığın malzemeleri birleştirip, üretip satabilmek 500 dolara bu bile ülke için iyidir ama yapabilmek önemli. Pazar payına katılabilmek önemli ayrıca sağlamlık ve destekler de önemli. Kaliteli olursa bırak bizi dünya bile alır diye tahmin ediyorum. Keşke markalarımız artsa ama bu ekonomi ile fabrika kurulacağına pek inanamam. Zor bırak fabrika için kredi bulmayı, daha ihtiyaç kredisi verecek banka kalmadı şu dönemde. Hepsi riskli bakıyor.

Adam anakart üretmiş(üretmişse helal olsun) ama röpartaj yapan yok, video yok, anakartı ayrıntısı ile videolayan habercilik hatta çalışırken çekmesi gerekiyor, üstüne düşülmesi gerekiyorken 2 fotoğrafla geçiştirilen bir haber ülkemizin ne kadar üretime destek verdiğini ortaya koyuyor. Ha içindeki çipler parçalar illaki dışarıdan alınır ama, 50 dolara aldığın malzemeleri birleştirip, üretip satabilmek 500 dolara bu bile ülke için iyidir ama yapabilmek önemli. Pazar payına katılabilmek öenemli. Keşke markalarımız artsa ama bu ekonomi ile fabrika kurulacağına pek inanamam. Zor bırak fabrika için kredi bulmayı, daha ihtiyaç kredisi verecek banka kalmadı şu dönemde. Hepsi riskli bakıyor.

İlk cümlede haberin ne olduğu belli zaten. İşler güçler üçkağıt özet ile.

Asıl nedeni devletin küçük ve orta sınıf girişimcilerin başını ezmesi. Özellikle vergiler ile. Üst sınıfın vergileri silir iken bu sınıflar git gide batıyor. Bırak yeni üretim için para yatırmayı elindekini tutmakta zorlanıyorlar.

Ama bu durum yandaşlar için geçerli değil. Hiçbir dayanak olmadan yandaşlara istedikleri krediler veriyor. İstenilen ihaleleri alınıyor.

Neyse konu uzar gider. :D

Geri
Yukarı