Dolar/TL 23'ü aştı

Biz dolar mı kullanıyoruz bizi alakadar etmez.
Hahahah nickini çok beğendim.

İlginç bir durum ya... Yani ülkedeki tüm olayları hergün ve her saat yeni bölümü çıkan bir netflix dizisiymiş gibi seyrediyorum. Tek sorun benim de bu yaşananların içinde olmam.

Black Mirrior 6. sezonun ilk bölümündeki Johe karakteri gibi hissediyorum...

Bir yandan yaşarken diğer yandan izlemekle yetiniyorum. Sanırım hepimiz izliyoruz. İyi seyirler arkadaşlar.

34FE4827-6200-40E6-86A5-D44E96055537.jpeg

Din kitlelerin afyonudur.

Hayır din kitlelerin afyonu değildir. Asıl afyon okumamak, cahil kalmaktır.

Cahillik ise bilmemek değil öğrenmeyi reddetmektir.

Dini veya halkın büyük bir bölümünü üç kelimeden oluşan bir cümleye asla sığdıramasınız.

Ayrıca bu din düşmanlığı hiçbir zaman toplumun geneline egemen olamayacaktır. Bu tarz gerici düşüncelerden insanların uzaklaşması toplumun yararına olacaktır. Artık çağdışı kalmıştır.

"Dinsizlik biçareliktir." desem söylediğiniz sözü savunan ve benimseyen insanları hedeflemiş olurum. Bu onlar için gayet kırıcı olacaktır.

Bir fikri benimsememek ile o fikre düşmanlık etmek farklıdır. Dinleri yok saymak ve bunu ısrarla dile getirmek başkalarının haklarını ihlal etmekten farksızdır ve devletimizin anayasasına açık bir şekilde aykırıdır. Eleştirel düşünce adı altında hedef belirtip kırıcı söylemlerde bulunmayı doğru bulmuyorum.

Olanlar yüzünden dindar insanları suçlamak size kesinlikle hiçbir şey kazandırmaz. Asıl kızılması gereken ve hedef gösterilmesi gereken şeyler siyasi olarak kazanan değil kaybeden tarafların yanlışları ve hatalarıdır. Ve bu hatalar hiçte azımsanabilecek durumlar değiller onu da belirteyim.

Kazanana kızacağınıza kaybeden neden kaybetmiş onu güzelce bir tetkik edin. Benim gördüğüm kadarıyla bu seçimde kazanan diye birşey yoktu. Ama kaybedenler çoktu. Bu apaçık ortadadır..

İyi sosyaller.

Hayır din kitlelerin Afyon'u değildir. Asıl Afyon okumamak, cahil kalmaktır.

Dini veya halkın büyük bir bölümünü üç kelimeden oluşan bir cümleye asla sığdıramasınız.

Ayrıca bu din düşmanlığı hiçbir zaman toplumun geneline Egemen olamayacaktır. Bu tarz gerici düşüncelerden insanların uzaklaşması toplumun yararına olacaktır. Artık çağdışı kalmıştır.

"Dinsizlik biçareliktir." desem söylediğiniz sözü savunan ve benimseyen insanları hedeflemiş olurum. Bu onlar için gayet kırıcı olacaktır.

Bir fikri benimsememek ile o fikre düşmanlık etmek farklıdır. Dinleri yok saymak ve bunu ısrarla dile getirmek başkalarının haklarını ihlal etmekten farksızdır ve devletimizin anayasasına açık bir şekilde aykırıdır. Eleştirel düşünce adı altında hedef belirtip kırıcı söylemlerde bulunmayı doğru bulmuyorum.

Olanlar yüzünden dindar insanları suçlamak size kesinlikle hiçbir şey kazandırmaz. Asıl kızılması gereken ve hedef gösterilmesi gereken şeyler siyasi olarak kazanan değil kaybeden tarafların yanlışları ve hatalarıdır. Ve bu hatalar hiç de azımsanabilecek durumlar değiller onu da belirteyim.

Kazanana kızacağınıza kaybeden neden kaybetmiş onu güzelce bir tetkik edin. Benim gördüğüm kadarıyla bu seçimde kazanan diye bir şey yoktu. Ama kaybedenler çoktu. Bu apaçık ortadadır.

İyi Sosyaller.

Asıl sorun şudur; halka sunulan seçenekler? Tıpkı yaşam dayatması gibi size sınırsız sayıda seçenek bile sunarlar fakat sınırsız sayıda seçenek bile sınırlıdır. Benim önüme 5 parti getirirsen ve bu partiler büyük aklın ürünüyse yani birbirinden farkı yoksa ben neyi seçersem seçeyim sonuç aynı olacaktır. Halkın cahil olduğu RTE gibi insanları tercih edeceği düşünülür fakat halkı cahil bırakan ya da hayatı nasıl algılaması gerektiğini aslında büyük akıl belirler. İnsana ne sunarsanız sunduğunuz seçenekler arasından tercih yapabilir sunmadığınız seçenek onun için yoktur. Mesela hiçbir şekilde başka yaşamlar hakkında bilgisi olmayan sığ bir yerde tarım ve hayvancılık yapan biri için tek seçenek öyle yaşamaktır ama farklı yaşamlar algılamasını sağlarsanız bu değişir. Ben Türkiye'nin durumunuda böyle görüyorum son dönem dindar kızlar modern türbanlı ve yaşamı dibine kadar yaşayan insan profilini oluşturdular bunun bir nedeni vardı. Bu işler değişecek ve RTE hatta Kılıçdaroğlu gibiler bile bu ülkenin başına gelmeyecek ama tabii çok uzun zaman var.

Hayır din kitlelerin afyonu değildir. Asıl afyon okumamak, cahil kalmaktır.

Ayrıca bu din düşmanlığı hiçbir zaman toplumun geneline egemen olamayacaktır. Bu tarz gerici düşüncelerden insanların uzaklaşması toplumun yararına olacaktır. Artık çağdışı kalmıştır.

Olanlar yüzünden dindar insanları suçlamak size kesinlikle hiçbir şey kazandırmaz. Asıl kızılması gereken ve hedef gösterilmesi gereken şeyler siyasi olarak kazanan değil kaybeden tarafların yanlışları ve hatalarıdır. Ve bu hatalar hiçte azımsanabilecek durumlar değiller onu da belirteyim.

Kazanana kızacağınıza kaybeden neden kaybetmiş onu güzelce bir tetkik edin. Benim gördüğüm kadarıyla bu seçimde kazanan diye birşey yoktu. Ama kaybedenler çoktu. Bu apaçık ortadadır..

İyi sosyaller.
Size katılmıyorum ve tekrarlıyorum "din kitlelerin afyonudur özellikle müslümanım diyen kitleler."

Geri
Yukarı