Dolar ve Türk Lirası

TAHAU

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar yakın zamanda -1, 2 aya- PC toplayacağım ama alta 2 fotograf atacağım. Duruma hangi açıdan bakarsanız size kalmış, dolar düşecek gibi Türk lirası değerlenecek gibi durmuyor.

doalr.png
lr.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim açımdan bakarsak güzel, tatillerimi Türkiye'de çok ucuz bir şekilde geçirebilirim. Burada yaşayan bir vatandaş için bakarsak pek de iç açıcı değil ne dolar düşücek ne de Türk Lirası değerlenicek gibi değil üretmeyen bir toplum için normal karşılıyorum. PC toplayanlar için fiyatlar inanılmaz yüksek bunda bir şüphe yok.

Bu yolun sonu ne olacak ulkemizde uretim yok kayda değer bu nereye kadar gidecek boyle hergun yeni yerler yapitlar binalar yapiliyor ama artik başka şeyler yapmamiz lazim benim fikrimce.

İlk önce kaliteli aklı çalışan, hayal kurabilen, sadece sığ düşünceye hapsolmamış, hayatında binlerce kitap okuyan, öğrenmeye kendini geliştirmeye açık insan yetiştirelim sonra bir şeyler kendiliğinden olur ama ne yazık ki bu konularda ortodoğu ile yarışıyoruz, Avrupa ile değil. Yani hiç beklemeyin. Üretim durduk yere olmuyor. Biz Nücleer santrali Rus'lara yaptırırken, AVrupa 100'lerce yapmış, bir de daha tehlikesiz olan füzyon üzerine çalışmalar yaparken, bunu yapan Avrupa değil, onların yetiştirdikleri kalifiye elemanlar, hatta bizden bile gidenler vardır.

Dolar da bi’ şey değişmez arkadaşım. Son 8-9 senedir alım gücümüz yaklaşık %20 azaldı. Zaten yüksek değildi şimdi hepten gitti. Fm2 anakart, işlemci ve ddr3 RAM alıcam 0 (sıfır) en uygun 400₺. Yani ne diyelim...?

"Dolar düşecek gibi Türk lirası değerlenecek gibi durmuyor." cümlesi saçma olmuş. Dolar düşerse lira değerlenmiş oluyor. Açıkçası ithalatta kartopu etkisi yaşıyoruz. Sanırım WW3 yakındır. Amerikan darphaneleri hakkında birkaç söylenti duydum bakalım ne olacak

Arkadaşlar ben gercekten kendi ve ulkemin gelecegi icin elimde olan butce ile (3000 TL) ile bilgisayarimi alip elimde olanlanlarla ingilizce ogrenip birazda kitaplardan faydalanarak biseyler yapmaya calisiyorum ve benim fikrimce gelecek tamamen teknoloji cagi olacak. Bu yuzden ailem bana işte şehir efsanesi gibi doktor ol hakim ol vs. şeyler soyleyip gelecegin iyi olsun diyolar ki haklılar ama ben biraz daha bu yaz tamamen yazilima yabanci dile ve programlamaya adanacam sonrasina bakcaz daha.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı