Dolar yazın düşer mi?

Merkez bankasının yıl sonu tahmini 8 lira. Merkez bankası en az 1 lira düşük tahmin ediyor senelerdir. 9-10 lira arası bekliyorum.

Düşmesini bekleyen var mı bilmiyorum ama çoğu ekonomist ve tahminleri doların yükseleceği yönünde... Dolar kurunun bu şekilde yükselme beklentisi gerçekten ülke için çok kötü umarım 5-6 lira civarı kalır. Yoksa işimiz zor.

"IMF'NİN BEKLENTİSİ 10.21... Konferansta 2019 yılı için IMF'nin ve kendisinin dolar kuru, enflasyon, işsizlik, büyüme gibi beklentilerini de açıklayan Eğilmez, dolar kurunun 2019'da 7.5 TL olacağını söyledi. Eğilmez, IMF'nin 2019'da dolar kuru için 10.21 TL beklentisinin olduğunu ifade etti."

Üretim yok tüketim var. Hala saçma sapan işler yapıyoruz. Nasıl düşsün? Düşmesini bekleyen var mı? İktidar seçimlerden önce Dolar ve Euro düşecek diye bağırıyordu hani nerede? Daha ne kadar çıkacak? Bu yıl diğer yıla göre daha beter geçecek. Bence beklemek falan kesinlikle yanlış. Paranız varsa alın gidin. Size basit bir örnek vereyim. 1 sene önce 60₺ olan mouse şimdi 200₺. Anlayacağınız düşmeyecek tam aksine yükselecek.

Biz hala bağıralım duralım. Bağırınca TL değer kazanıp Dolar düşmüyor. Yandaşlar hariç bir tane ekonomist iyi olacak demiyor hepsi daha beter olacak diyor. Zaten başka türlü olması beklenemez.

Geri
Yukarı