Dolar yüksek iken bilgisayar toplamak mantıklı mı ?

Selamlar;

Bu konu aslında doların ileride ne kadar düşeceğine bağlı bir durum.Tabi dolar yüksek iken pc toplamak insanı biraz kuşkulandırır fakat bazen parçalar çok büyük indirimlere giriyor.Çeşitli sitelerde toplu yada bir bileşendeki tüm parçalar indirime girebiliyor (Intel işlemcilerinin çoğunun indirime girmesi gibi).Özetle, sana tavsiyem doların düşmesini değilde elinde güzel bir bütçen var ise alacağın parçaları sitelerden takip edip düşmesini beklemek.Hem doların düşmesini beklemezsin hem de ufak çaplı bir bütçe kazancı elde etmiş olursun.

Son düzenleme:
Cevapsız bir soru. Doların düşeceği kesin değil. Olsa deriz zaten ''bekleyip sonra alın'' ama müneccim değiliz, geleceği göremiyoruz. Bir şey demek zor. Daha 2 hafta önce dolar 3.60'dı, şuan 3.75.

Cevapsız bir soru. Doların düşeceği kesin değil. Olsa deriz zaten ''bekleyip sonra alın'' ama müneccim değiliz, geleceği göremiyoruz. Bir şey demek zor. Daha 2 hafta önce dolar 3.60'dı, şuan 3.75.
İyi güzelde hocam ben doların düşecek mi diye bir şey demedim sadece dolar yüksek iken bilgisayar toplanır mı dedim. Anlama konusunda sıkıntınız var galiba.

İyi güzelde hocam ben doların düşecek mi diye bir şey demedim sadece dolar yüksek iken bilgisayar toplanır mı dedim. Anlama konusunda sıkıntınız var galiba.
Dolar yüksek iken bilgisayar toplanmazsa ne yapılır? Ya bu bilgisayar alma fikrinden vazgeçilebilir ya da dolar düşsün diye beklenir. Arkadaşta 2.senaryo hakkında fikrini dile getirmiş bence böyle bir cevap vermeniz hoş değil.

Komik çocuksunuz. Mantıklı düşünmekte zorlanıyorsunuz galiba. Değişen bir konu olduğunu söylüyorum işte. Dolar yüksektir, daha da yükselebilir veya düşebilir. Yükselecekse almalısınız, düşecekse almamalısınız. Biz bunu bilemeyiz. Ben de bunu bilemeyeceğimizi söyledim.

Dolar yüksek iken bilgisayar toplanmazsa ne yapılır? Ya bu bilgisayar alma fikrinden vazgeçilebilir ya da dolar düşsün diye beklenir. Arkadaşta 2.senaryo hakkında fikrini dile getirmiş bence böyle bir cevap vermeniz hoş değil.
Komik çocuksunuz. Mantıklı düşünmekte zorlanıyorsunuz galiba. Değişen bir konu olduğunu söylüyorum işte. Dolar yüksektir, daha da yükselebilir veya düşebilir. Yükselecekse almalısınız, düşecekse almamalısınız. Biz bunu bilemeyiz. Ben de bunu bilemeyeceğimizi söyledim.
Haklısınız ama biz müneccim miyiz ? Biz geleceği nereden bilelim demeniz beni sinirlendirdi. Ben sadece şuanda dolar yüksek iken bilgisayar toplanır mı ? Diye sordum.

Yüksek çok mantıklı bir kelime seçimi olmuyor. Evet 2 hafta öncesine göre yüksek ve doğal olarak TL olarak aynı bütçeyle sistemlerde ufak tefek de olsa düşürmeler yapmanız gerekiyor; yani bilgisayar toplamak mantıksız. Ancak diğer yandan 2 hafta sonra 3.90 olursa dolar o zaman daha yüksek olacak sonuçta; yani şimdiki dolar düşük olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı