Dolar Yükseliyor

Doların durumu Ağustos ayına kadar ne olur ?

• Düşer. :)

Oy: 41 15,4%
  • Yükselir. :(

Oy: 226 84,6%

• Oy verenlerin toplamı
    267
2 liranın altına zor iner.

Son bir yılın tablosu.
WU52azK.png

Kendi görüşümü paylaşmak istiyorum :
1. Ülkeye sıcak para akışının azalması ( Çoğu açıdan dışa bağımlı olduğumuzdan dolayı dışarıdan gelecek döviz ile yapılacak yatırımlara muhtaç durumdayız. ) sıcak para akışı azalınca ülkede dolar az olacak ve az olan pahalı olur mantığı işleyecek .

2. Merkez bankasının yanlış müdahaleleri yada müdahale etmemesi kısacası dolar ülkede azaldığında yani sıcak para akışı kesildiğinde piyasaya dolar takviyesi yapmaması .

3. Cari açığın artması ( Malum dış borcu tavan yapmış bir ülkeyiz. )

4. Gelişmiş ülkelerde faiz oranlarının artması ve buna bağlı olarak sıcak para akışının yön değiştirmesi.

5. Orta Doğuda ki belirsizlikler ve petrol fiyatlarının artması .

Yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür lütfen araştırma yapmadan belli belirsiz yorumlar yapmayın.

Kendi görüşümü paylaşmak istiyorum :
1. Ülkeye sıcak para akışının azalması ( Çoğu açıdan dışa bağımlı olduğumuzdan dolayı dışarıdan gelecek döviz ile yapılacak yatırımlara muhtaç durumdayız. ) sıcak para akışı azalınca ülkede dolar az olacak ve az olan pahalı olur mantığı işleyecek .

2. Merkez bankasının yanlış müdahaleleri yada müdahale etmemesi kısacası dolar ülkede azaldığında yani sıcak para akışı kesildiğinde piyasaya dolar takviyesi yapmaması .

3. Cari açığın artması ( Malum dış borcu tavan yapmış bir ülkeyiz. )

4. Gelişmiş ülkelerde faiz oranlarının artması ve buna bağlı olarak sıcak para akışının yön değiştirmesi.

5. Orta Doğuda ki belirsizlikler ve petrol fiyatlarının artması .

Yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür lütfen araştırma yapmadan belli belirsiz yorumlar yapmayın.
Artar mı diyorsunuz ?

Neye göre yükselir ?

Herşeye göre en önemlisi olarak turist sezonu olması, Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşıyor şimdi o zamana kadar bir nevi dolar artabilir. Ama bu kesin bir şey değil benim görüşüm. Seçimlerden sonrada bir nevi düşme yaşayabilir. Merkez bankasının faiz düşümüne gitmemesi gibi olaylar bunlarda etken. Şahsen ben kendi açımdan yükselsin diye bakarım Maaşı euro olarak alan bir insanım ama fazlada yükselmesini istemem bir nevi dengeli bir artış olabilir bir yerde durabilir.;)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı