Doların yükselmesini isteyen insanlar

Bir vatandaş olarak altın ya da döviz alıp paramı güvenceye aldığım için kimse beni suçlayamaz.
Beni elin parasına muhtaç edenler utanır mı? Sanmam. 😆
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan dolayı insanlar dolar, euro ve altın alıyor. Neden? Çünkü TL; yapılan yanlış (veya doğru😆) iç ve dış politikalar, ekonomik açılım hareketleri, adalet ve fırsat eşitsizliği (veya eşitliği😆) sebepleriyle değer kaybediyor.
Elinde olanı kaybetmektense dövize, altına çevirip kendini sağlama alıyor haklı olarak.
2022 yılında tekrardan yaşanacak olan döviz kuru artışıyla başa döneceğiz ve 7-8K fiyatlara 2. el rx 580 satışları göreceğiz. 😆
Hükümet'te bunu görüp kur korumalı mevduat hesabı diye bir şey çıkardı. Hem dolar için hemde altın. Zarar etmiyorsun.

Hükümet'te bunu görüp kur korumalı mevduat hesabı diye bir şey çıkardı. Hem dolar için hemde altın. Zarar etmiyorsun.
Aynen zarar etmiyor parasını yatıranlar. Dolar kuru artınca da hazinede bulunan senin benim paramı zarar etmesinler diye insanlara verecekler.
Ayrıca hazinede bulunan para hükümetin değil; devletin ve milletin parası. O yüzden vermesi kolay oluyor. :)

Dolar geçici bir düşüşte. Zaten kısa bir süre içerisinde geri yükseleceğini ve bu yükseliş beraberinde enflasyonun da artacağını biliyoruz. Yani SKP ne kadar uzun sürerse o kadar zarardayız.
Ha, Dolar düşüyor diye üzülmüyorum. Yatırımım da yok zaten. Şimdilik seviniyoruz ancak bundan kısa bir süre sonra çok üzüleceğiz. Bu politika hiç iyi politika değil. Keşke bu politikayı hemen terk etsek daha az zarar görsek.

Geri
Yukarı