Dolby Atmos neden paralı?

Batuyed

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-4770 3.4ghz, Rx 480 4GB, 16GB Ram 1600mhz, 450W Psu.
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben HyperX Cloud 3 kulaklığını satın aldım. Kulaklığım Dolby Atmos veya DTS Spatial Audio: X barındırıyor. Dolby Access uygulaması neden paralı? Kulaklığımı onaylıyor uygulama fakat neden paralı? Satın almak faydali midir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX Cloud 3, DTS X'in lisansını bedavadan sağlıyor sana. Dolby Atmos'un lisansını bedavadan sağlamıyor. Hangisinin daha iyi olduğu ise senin kulağına bağlı. Genel kesim Dolby Atmos'u daha çok seviyor. Eh, tek seferliğine 40 küsür TL vermek ise günümüzde büyük bir para değil.

HyperX Cloud 3, DTS X'in lisansını bedavadan sağlıyor sana. Dolby Atmos'un lisansını bedavadan sağlamıyor. Hangisinin daha iyi olduğu ise senin kulağına bağlı. Genel kesim Dolby Atmos'u daha çok seviyor. Eh, tek seferliğine 40 küsür TL vermek ise günümüzde büyük bir para değil.
Hangisi daha iyi ses kastırıyor?

verilir mi peki sizce? satın alırsam microsoft hesabıma mı kaydoluyor. Birde bunu her kulaklığı olan satın alabiliyor mu yoksa destekleyen cihazlar mı sadece?

verilir mi peki sizce? satın alırsam microsoft hesabıma mı kaydoluyor. Birde bunu her kulaklığı olan satın alabiliyor mu yoksa destekleyen cihazlar mı sadece?
Bende var , fena değil 40 tl bişey sudan ucuz müzikte iyi ama oyun performansında henüz iyi mi kötü mü karar veremedim.

benim için ses kasma ve müzik kalitesi,basslar önemli hangisini önerirsiniz

Bende var , fena değil 40 tl bişey sudan ucuz müzikte iyi ama oyun performansında henüz iyi mi kötü mü karar veremedim.
kapalıyken ki ile fark var mı arada çok?

Verilir mi peki sizce? Satın alırsam Microsoft hesabıma mı kaydoluyor? Birde bunu her kulaklığı olan satın alabiliyor mu yoksa destekleyen cihazlar mı sadece?
Evet, satın alınca Microsoft hesabına almış oluyorsun lisansı. Her kulaklıkta kullanılabiliyor fakat 100TL'lik kulaklıkta verdiği performans ile 1000TL'lik kulaklıkta verdiği performans aynı değil tabii ki.
Hangisi daha iyi ses kastırıyor?
Rekabetçi oyunlarda hiç kullanmadım. Ha zamanında yaptığım ufak araştırmadan aklımda kalanlara göre ne DTS ne de Dolby öyle ses kasma vb. şeyleri çok geliştirmiyor. İş kulaklığın hoparlör kalitesinde bitiyor.

HyperX Cloud 3 kulaklığım için alınır mı sizce? Müzik performansına nasıl etki ediyor?

Cloud 3'te nasıldır bilmiyorum. Cloud 3'ten daha alt model olan Cloud Core Wireless'ta ideal performans veriyor. Müzik performansı ise normalden bir tık daha iyi.
Yanıtınız için teşekkürler. Microsoft store üzerinden almak yerine başka biryerden alabilir miyim acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı