Dolgu acıtıyor mu?

Mesela dişin uyuşmadığını nasıl anlıyorsun? Doktor bir iki vuruyor ve bir şey hissedersen bir daha mı yapıyorlar?

Acı konusunda hem korkak hem de cesur birisiyim. Dişçiden korkarım ama kaçmam.
Acırsa acısın. Anlık acı > Sürekli acı.
Ağzının içinde şişme, esneme vb. şeyler hissediliyor. Tam anlatamadım ama fark etmemene imkan yok, merak etme. Hissi seversin zaten. Eğer bir iğne yetersiz görürse bir daha yapabilir.

Ben 4 tane dolgu yaptırdım. Benimkiler yüzeysel oldukları için ağrı yapmıyorlardı bu sebeple hekim uyuşturma gereği duymadı ama hiç acı hissetmedim. İçinizi ferah tutun. Bende tedirgin oluyordum ama implant bile yaptırdım. Korkum boşunaymış.

Ağzının içinde şişme, esneme vb. şeyler hissediliyor. Tam anlatamadım ama fark etmemene imkan yok, merak etme. Hissi seversin zaten. Eğer bir iğne yetersiz görürse bir daha yapabilir.
Screenshot_20230712-203652_Video Player.jpg

Bu dişe dolgu olur mu acaba.

Ben 4 tane dolgu yaptırdım. Benimkiler yüzeysel oldukları için ağrı yapmıyorlardı bu sebeple hekim uyuşturma gereği duymadı ama hiç acı hissetmedim. İçinizi ferah tutun. Bende tedirgin oluyordum ama implant bile yaptırdım. Korkum boşunaymış.
Screenshot_20230712-203652_Video Player.jpg

Bu yüzeysel mi.

Dişimde hafif bir çürük olduğunu fark ettim. Büyük ihtimalle dolgu yapılacak. Bundan 1 ay önce azı dişimi çektirdim ve acıyı hissetim. Bazı yerlerde diş çekiminde uyuştursalar bile acı hissediyormuşsun. Aynı şey dolguda başıma gelir mi?
Dolguda asla böyle bir şey olmaz. Yumuşak bir karışımı dişinize sürüp mavi ışıkla yumuşaklığını giderecek bu kadar.

5 dakika bile sürmez. Sadece dolguysa.

Ben kendimi bildim bileli dişimi düzenli fırçalayan birisi değilimdir o yüzden sürekli dişçiye giderim. Küçükken yüzeysel çürüklerimi uyuşturmadan dolgu yatapardı hekim birşey hissetmezdim.

Geri
Yukarı