Dolu port olmasına rağmen altyapı nasıl sorgulanır?

NightWist

Kilopat
Makaleler
2
Altyapı olduğunu biliyorum ve kullanıyorum fakat Max alabileceğim interneti öğrenmek istiyorum. Ona göre TurkNet'e geçeceğim. Nasıl sorgulayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı olduğunu biliyorum ve kullanıyorum fakat Max alabileceğim interneti öğrenmek istiyorum. Ona göre TurkNet'e geçeceğim. Nasıl sorgulayabilirim?

Bunun için hizmet alacağını Servis sağlayıcısının altyapı sorgulama sayfasını kullanmak olacaktır.
Not: Kendi alt yapısına sahip Servis sağlayıcıların sayfalarından sorgulamak daha doğru bir sonuç verecektir.
Telekom alt yapısı için en güzel altyapı sorgulama ekranına sahip sayfa burası:

Ev adresini doğru girdiğiniz halde yok diyorsa yoktur. Emin olmak için başka ISS sayfasından yoklama yapın. O sayfada yok diyorsa şansınıza küsün.

En doğrusu müşteri temsilcisi bizim burada tüm portlar dolu web sitesinden sorgulama yaptım ama yine de istediğim sonuca ulaşamadım fakat müşteri temsilcisi detaylı bilgiyi verdi istersen orayı ara.

Ev adresini doğru girdiğiniz halde yok diyorsa yoktur. Emin olmak için başka ISS sayfasından yoklama yapın. O sayfada yok diyorsa şansınıza küsün.
Hocam aynı sorun bende de var. Önceden var gösterdiği halde şuan altyapı tüm ISS'lerde yok gösteriyor. Bunun sebebinin forumdaki Turknet temsilcisi portların doluluğundan kaynaklı olduğunu söylemişti bana. Yani demek istediğim arkadaşın altyapı mevcut.

Hocam aynı sorun bende de var. Önceden var gösterdiği halde şuan altyapı tüm ISS'lerde yok gösteriyor. Bunun sebebinin forumdaki Turknet temsilcisi portların doluluğundan kaynaklı olduğunu söylemişti bana. Yani demek istediğim arkadaşın altyapı mevcut.

Yoğun abone bölgelerinde öyle oluyor ama diğer taraftan birçok bölgede abone sayısı az olunca portların çoğu iptal ediliyor. Benim 182 metre ilerimde hiç kimse port bulamadığı için abone olamıyor. Adamlar daha 3 ay önce aboneliği iptal ettirmiş ve şimdi port bulamıyor.

Geri
Yukarı