Altyapı olmasına rağmen altyapı problemi

dokuzsekiz98

Centipat
Merhaba, bundan iki buçuk hafta önce TürkNet’e ADSL başvurusunda bulundum. Başvurumun birkaç gün ardından evime 80M mesafede bulunan telefon direğindeki ankastre kutusundan evime Türk Telekom ekibi yeni bir hat çekti ve gitti. Daha sonra bina içi hattımı da kendim çektikten sonra modemin DSL ışığının yanmadığını fark ettim. Ardından TürkNet ekipleri geldi ve aynı problemi teyit ettikten sonra, Türk Telekom’a arıza kaydı bırakacaklarını söylediler.
Ertesi gün gelen Türk Telekom saha personeli telefon direğinde bazı işlemler yaptıktan sonra bana, santralden buraya gelen yeraltı kablolarında hasar olduğunu ve bu işlemin yaklaşık 15-16 ay sürebileceğini mağdur olmamam ve boşuna fatura ödememem için TürkNet’i arayıp iptal talebinde bulunmamı söyledi. Ancak, aynı ankastre kutusundan hemen yan tarafımızdaki evin internet kullandığını gayet iyi biliyorum. TürkNet’i arayıp tüm bu durumları ilettim ancak 3 günde 1 arpa boyu yol alamadık henüz.
Bu durumda Türk Telekom’un bu arızayı giderme mecburiyeti yok mu?
Böyle bir mecburiyeti varsa bu sorun ne kadar sürede çözümek zorunda?
Sonuçta madem altyapım yoktu neden benden yeni bir abonelik başvurusu alındı ve evime kadar kablo çekildi?
Neden ben gidip 300 lira para harcayıp modem ve bina içi tesisat kablo vs masrafında bulundum?
Türk Telekom diğer internet sağlayıcılarına üvey evlat muamelesi mi yapıyor?
Burası bildiğim kadarıyla çok fazla port kapasitesi olmayan bir kasaba olması sebebiyle Türk Telekom kendi payından kimseye pay vermek istemiyor mu?
Son olarak bu işin sonu ne olur?
Not: Hattımı iptal ettirmedim ve tüm bu durumları TürkNet’e bildirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda Türk Telekom’un bu arızayı giderme mecburiyeti yok mu?
Bu sorunun çözümü için telefon vs. ile yol alamazsınız, en yakın TT ilçe müdürlüğüne gidip, altyapı planlama ve erişim birimiyle görüşmeniz lazım. Israrla buradan bir yetkili ile görüşmeniz gerekli.

Bu tür yatırım gerektiren işler onların elinden geçiyor.

Bu sorunun çözümü için telefon vs. ile yol alamazsınız, en yakın TT ilçe müdürlüğüne gidip, altyapı planlama ve erişim birimiyle görüşmeniz lazım. Israrla buradan bir yetkili ile görüşmeniz gerekli.

Bu tür yatırım gerektiren işler onların elinden geçiyor.
Ama TürkNet abonesi olmam sebebiyle Türk Telekom ile doğrudan muhatap olamıyorum. Ayrıca, madem ankastre kutusuna iletim sağlanmıyorsa aynı kutudan internet kullanan komşumuz bu hizmeti nasıl alıyor? Açıkcası ben burada Türk Telekom’un ipe un serdiğini düşünüyorum. Böyle bir problem olsa bile bu yeni bir yatırımdan ziyade arıza niteliğinde ve bunun ivedilikle çözümlenmesi gerekmez mi?

Arkadaşım haklısın.Türk Telekom kendi müşterisi olmayanlara üvey evlat muamelesi yapıyor.Bende 17 gün önce Türknet'e başvurdum onlarda Türk Telekom'a hat basvurusunda bulundular.Hat başvurumu geciktirmek için ellerinden geleni yaptılar, normalde 2 günde onaylanan hat bana oldu 12 gün.

Ama TürkNet abonesi olmam sebebiyle Türk Telekom ile doğrudan muhatap olamıyorum. Ayrıca, madem ankastre kutusuna iletim sağlanmıyorsa aynı kutudan internet kullanan komşumuz bu hizmeti nasıl alıyor? Açıkçası ben burada Türk Telekom’un ipe un serdiğini düşünüyorum. Böyle bir problem olsa bile bu yeni bir yatırımdan ziyade arıza niteliğinde ve bunun ivedilikle çözümlenmesi gerekmez mi?
Bu ülkede düzgün iş yapan kurum olmadığı için ayaklarına kadar gidip durumu izah etmeniz ve baskı yapmanız lazım. Bu işi TT'nin kendi inisiyatife bırakırsanız süreç çok uzar.

Siz TurkNet abonesi olsanız bile yerel altyapı sahibi TT olduğu için gidip görüşmelisiniz.

Komşunuz kullanımı için tüm şartlar uygun iken boşta kalan kısımlar için arıza olabilir. Sonuçta kablo önce saha dolabına, duruma göre santrale kadar gidiyor...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı