Domain varken site nasıl açılır?

mustafa2hesap3

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Alastyr.com'dan alınmış bir domain ve halihazırda bir .html web sitesi sorunsuz şekilde bulunuyor, fakat herhangi bir hosting satın aldığımda kurulum nasıl yapılacak, domainim nasıl bağlaştırılacak veya site nasıl aktif olacak bunları bilmiyorum.

İnternette araştırma yapınca basit bir öğretici ile karşılaşamadım.

Elimde Alastyr.com'dan alınmış bir domain ve halihazırda bir .html web sitesi sorunsuz şekilde bulunuyor, fakat herhangi bir hosting satın aldığımda kurulum nasıl yapılacak, domainim nasıl bağlaştırılacak veya site nasıl aktif olacak bunları bilmiyorum.

İnternette araştırma yapınca basit bir öğretici ile karşılaşamadım.
Nameserverlerini bağlayıp dosyaları ftp vb bir servis ile aktarman lazım.

Mantık aynı olsada panel adımları firmalara göre farklı olabilir. Hosting alacağınız firmanın dökümanlarında name server diye aratın firma bünyesinde bunu anlatan yeri rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Hosting firmasının name server ayarlarını, domain aldığınız firmada domain yönetim ekranına gireceksiniz karmaşık gibi gelsede çok basit bir işlem 2 adet name server adresini alıp domain e ekleme yapacaksınız.

Hiç bilginiz yoksa hosting alacağınız firmadan rica edin onlar size yapmanız gereken şeyi tarif eder veya direkt kendileri yaparlar.

Hiç bilginiz yoksa hosting alacağınız firmadan rica edin onlar size yapmanız gereken şeyi tarif eder veya direkt kendileri yaparlar.
Web siteleri ile ilgili en ufak bir bilgim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adımları deneyeceğim benim hostingim cpanel kullanıyor sanırım.

Hocam bu video bir sayfa oluşturmakla ilgili. Siz Domaini hostinge yönlendirmeyi istiyorsunuz. Bunun için aynı firmadan hosting alarak Name server ayarlarını girerek yapabilirsiniz. Eğer hiç bir bilginiz yok ve site yapmayı düşünüyorsanız hazır kullanımdan wordpress tercih ederek wordpress site oluşturmaya bakabilirsiniz.

Hocam bu video bir sayfa oluşturmakla ilgili. Siz Domaini hostinge yönlendirmeyi istiyorsunuz. Bunun için aynı firmadan hosting alarak Name server ayarlarını girerek yapabilirsiniz. Eğer hiç bir bilginiz yok ve site yapmayı düşünüyorsanız hazır kullanımdan wordpress tercih ederek wordpress site oluşturmaya bakabilirsiniz.
Domain ile hosting'i aynı siteden aldığım için hosting'i alırken elimdeki domain'i kullanabildim.

Zaten konuda ki ilk mesajımda "site nasıl başlatılacak" demişim. Wordpress ile uğraşmak pek hoşuma gitmedi elimdeki hazır siteyi Wordpress'e aktaramadım ve hazır siteyi Wordpress'e aktarmak ile alakalı da pek de öğretici kaynaklar bulamadım.

Domain ile hosting'i aynı siteden aldığım için hosting'i alırken elimdeki domain'i kullanabildim.

Zaten konuda ki ilk mesajımda "site nasıl başlatılacak" demişim. Wordpress ile uğraşmak pek hoşuma gitmedi elimdeki hazır siteyi Wordpress'e aktaramadım ve hazır siteyi Wordpress'e aktarmak ile alakalı da pek de öğretici kaynaklar bulamadım.

WordPress şu an dünyada bulunan en profesyonel ve son kullanıcıya hitap eden yazılım. Her dönem güncelleniyor. Bunu yapan başka bir yazılım yok.

SEO desteği olarakta rakibi yok.

Başka yazılımlarla vakit kaybetmeyin. CPanel üzerinden softaculous kullanarak hızlıca kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı