Donanım Arşivi v3 alınır mı?

mehmetgulsen

Kilopat
Daha fazla  
Sizce alınır mı?

Bana PSU kalite gelmedi. 80 + sertifikası yok. Kasa pek sağlam gelmedi. Sizce nasıl alınır mı alınmamalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı çok kalitesiz geldi bana. +12V kanalından 2 kanal üzerinden biri 12 Amper, biri 14 Amper veriyor. İkisini toplayıp 26 Amper desek (ki bu değer büyük ihtimal 26 Amper'den daha azdır ama neyse) 312 Watt ediyor. %62.4 verimliliği var, bu standart %80 verimlilikte bir güç kaynağına göre çok düşük. Aynı zamanda elektrik faturasına da yansıyacaktır. Aktif PFC diyorlar ama ben Aktif PFC olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Elektrik kesildiğinde veya voltaj dalgalanması gibi olaylarda güç kaynağının anakartı yakma ihtimali olduğunu unutmayın.

Kasaya gelince, pek kaliteliye benzemiyor. Görmeden yorum yapamam fakat aldığınızda dandik bir şeyle karşılaşma ihtimaliniz yüksek.

Anakart olarak A320 chipset'e sahip bir anakart konulmuş. Bence 40-50 TL daha verip upgrade'e daha elverişli, daha çok özelliği olan B350 chipset bir anakart varken A320 chipset tercihi yanlış olmuş. A320 chipset'li anakart da kullanılabilir ancak önerim biraz daha verip B350 chipset'li anakartlara bakmanız olacaktır.

Sistemin beğenmediğim özellikleri bunlar. Özellikle kasa ve güç kaynağı yüzünden bu sistemi almanızı önermiyorum.

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi bir sistem toplanabilir...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı