Donanım değişikliği sonrası format atmak gerekir mi?

SuiCast

Kilopat
Anakart ve işlemcimi değiştireceğim. Diğer tüm bileşenlerim aynı kalacak. Montaj sonrası SSD içerisinde ki işletim sistemini geçici olarak kullanabilir miyim? Yoksa montajı yaptığım an format atmam zorunlu mu?

Olmadı SSD takmadan montajı gerçekleştireceğim. Herhangi bir sorun olmadan BIOS ulaşabilirsem elimdeki UEFI Windows 10 USB disk ile format atabilirim. Şu anki işletim sistemim de UEFI değil. Bu bir sorun oluşturur mu?

@theYagi

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ve işlemcimi değiştireceğim. Diğer tüm bileşenlerim aynı kalacak. Montaj sonrası SSD içerisinde ki işletim sistemini geçici olarak kullanabilir miyim? Yoksa montajı yaptığım an format atmam zorunlu mu?

Olmadı SSD takmadan montajı gerçekleştireceğim. Herhangi bir sorun olmadan BIOS ulaşabilirsem elimdeki UEFI Windows 10 USB disk ile format atabilirim. Şu anki işletim sistemim de UEFI değil. Bu bir sorun oluşturur mu?

@theYagi

Anakart değişikliğinde format atılması gerekir.

Anakart ve işlemci zaten bir bilgisayarın iskeleti kolunu yapı taşı artık nasıl adlandırırsanız. Bu tür köklü değişikliklerden sonra SSD'de ki mevcut işletim sistemini kullanmak benim fikrimce yanlış olur. Değişikliklerden sonra temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Anakartın kendine ait sürücüleri mevcut eskisinin durması belki bir çakışma yapıp hata verdirebilir. En güzeli temiz format atmaktır.

Temiz bir format at, yeni bir başlangıç yap bence :)

Sağ ol yagi. Daha iş çok ama neyse. En azından artık yapabilmeme karşı herhangi bir engel yok. Anakartı sabitlemek güzel oluyor. Altyapım hazır. Bundan sonra alacak sıralamam şu şekilde; 2. RAM, BeQuite kasa fanı, RAM soğutucu, 2. el monitör, Red Switch mekanik Klavye, Ekran kartı-monitör, i7 işlemci. Diğer tüm parçalarım fiyat/performans ve ileriye dönük zaten biliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı