Donanım değişikliğinden sonra Windows 10 etkinleştirme

MuzY

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir sistem topladım ve yeni sistemime eskiden Windows olduğu HDD'yi monte ettim. Windows açıldıktan sonra etkinleştirmeye girdim sorun gidericiyi çalıştırdım. Windows donanım değişikliğini algıladı yakın zamanda bu cihazda donanım değişikliği yaptım, seçtim ve daha sonra "şu anda kullanmakta olduğum cihaz bu" seçeneğini işaretleyip etkinleştiri tıkladım fakat bu cihaz üzerinde Windows'u etkinleştiremiyoruz daha sonra tekrar deneyin diyor. Acaba Microsoft hesabıma girip önceki cihazımı kaldırmalı mıyım? HDD'de ki Windows 7'den Windows 10'a yükselteilmiş dijital bir lisans.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 OEM lisansınız varsa lisansı taşıyabiliyorsunuz. 1 hafta önce başıma geldiği için tecrübeliyim. Ayrıca Win 10 lisansınızı Microsoft hesabınız ile birleştirdiyseniz de sistem taşımanıza izin veriyormuş (ben yapmamıştım, bilmiyorum). Lisansınız anakartınıza gömülü oluyor. Anakart değişikliği yaptığım için ben yeni lisans satın almak zorunda kaldım.

Ana kart da değiştiyse lisans türünü bir kontrol edin. Lisan zamanında aldığınız bilgisayar ile geldiyse muhtemelen cihaza özel bir lisanstır. Eğer öyle ise yeni ana kart için yeni lisans almanız gerekecek.

Ana kart da değiştiyse lisans türünü bir kontrol edin. Lisan zamanında aldığınız bilgisayar ile geldiyse muhtemelen cihaza özel bir lisanstır. Eğer öyle ise yeni ana kart için yeni lisans almanız gerekecek.
lisansımı belirttiğim gibi windows 7 yi 10 a yükselterek elde ettim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı