Donanım değişikliği sonrası Windows 10 etkinleştirme

Hocam genellikle lisanslar anakarta gömülü oluyor. Sende anakartı değiştirerek lisansiz anakart kullaniyorsunonun sebep OEM olduğu için Windows 10 senden Key istiyor. Sen de internete Key alarak etkinleştirin.

Son düzenleme:
Lisans numarası sizde değil mi? O linkleri öylesine yazmadım. Laptop kullanmadığınız için eski anakartınızda herhangi gömülü bir şey yok. Lisans numarasını öğrenebilmek için diyorsanız, eski donanımların hepsini takmanız gerekebilir. Eğer kullandığınız lisans orijinal değilse, zaten yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ucuz lisanslardan birisini almanız lazım. Bilgisayar markalı mıydı, siz mi topladınız? Toplama olarak aldıysanız, büyük ihtimalle orijinal lisans değildir.
lisan numarası ,key felan hiçbişey yok.PC arkadaşım topladı içindeki windows orjinalmiydi ozamanlar bilmiyordum ve microsoftun windows 10u ücretsiz dağıttığı dönemde onların yönlendirmesiyle windows 10a geçtim .windows 10 çıktığından beridirde kullanıyordum ve hiçbi sorun yaşamadım,kaçkere format attım otomatik etkinleşiyordu taki oyunlar artık kaldırmaz hale gelip anakart, işlemci ,ramleri değişene kadar.microsoft bana mesaj göndermişti, email adresinizi kaydedin eğer donanım değiştirirseniz o email ile PCnizi etkinleştirebilirsiniz diye ,bende emailimi kaydettirmiştim ama kabul etmiyor şimdi.daha önce hdd=ssd değişimi yaptım etkinleşme sorunu olmuştu o email ile halletmiştim şimdi olmuyor.

lisan numarası ,key felan hiçbişey yok.PC arkadaşım topladı içindeki windows orjinalmiydi ozamanlar bilmiyordum ve microsoftun windows 10u ücretsiz dağıttığı dönemde onların yönlendirmesiyle windows 10a geçtim .windows 10 çıktığından beridirde kullanıyordum ve hiçbi sorun yaşamadım,kaçkere format attım otomatik etkinleşiyordu taki oyunlar artık kaldırmaz hale gelip anakart, işlemci ,ramleri değişene kadar.microsoft bana mesaj göndermişti, email adresinizi kaydedin eğer donanım değiştirirseniz o email ile PCnizi etkinleştirebilirsiniz diye ,bende emailimi kaydettirmiştim ama kabul etmiyor şimdi.daha önce hdd=ssd değişimi yaptım etkinleşme sorunu olmuştu o email ile halletmiştim şimdi olmuyor.
Korsan olma ihtimali yüksek. Ucuz lisanslardan bir tane satın alıp etkinleştirebilirsiniz. Bunlardan kullanan belki milyonlarca insan var. Google'de aratırsanız çıkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı