Donanım Hakkında Ağzı Olanın Konuşması

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar dün yaşadığım ilginç bir olayı anlatmak istiyorum. Bir mizah grubunda arkadaşın birisi 5500 TL bütçe ile i7 7700 + RX 580 sisteme alınır mı diye sormuş. Ben halihazırda gayet güçlü olduğunu ancak ileriye dönük olmadığını belirterek aynı bütçelere Ryzen 3600 + GTX 1660 Super sistem önerdim. Ancak büyük bir linç yedim. Forumdan olduğunu öğrendiğim bir arkadaşın ve donanım arşivi izleyicisi olduğunu öğrendiğim bir arkadaşın bana destek çıkmasıyla linçten kurtuldum.

İleride bu sistemi nasıl güncelleyecek mecbur anakart işlemci birlikte değişecek diyorum cevap yok. Mantıklı cevaplar gelse aslında tartışılır ancak adamlarda ne bilgi var ne de üslup. Aynen böyleler;
“Yav kardeşim bakma sen bunlara bu çok güncel çok iyi bir sistem bu işlemcinin sıfırı 4 bin TL istersen bak araştır.”
Dalga mı geçiyorsunuz i9 9900K bile daha ucuz diyorum cevap vermiyorlar. Muhtemelen ne olduğunu bile bilmiyorlar. Para başkasının ya atıp tutmak kolay. Kendileri alacak olsa 7/24 araştırırlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı