Donanım Arşivi hakkında düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de sevmem pek eşek markasını ama arkadaşlar burası Türkiye. Bir düşünün kaç kişinin babası işsiz veya asgari ücretle çalışıyor. Herkesin durumu iyi ekipmanlara yetmiyor maalesef. Adam da hem para kazanayım hem de daha çok izleyici kitlesine ulaşabiliyim diye P/F oranı yüksek ürünler inceliyor diye düşünüyorum.

Çok da şey yapmayın, isteyen alsın istemeyen almasın. Gaming fare gibi düşünülüyor bu saçma markalar. Yine de A4Tech gibi markaların ucuz ve dayanıklı fareleri daha işe yarar ve uzun ömürlü. Ayrıca, bu markaların ürünleri fiyatına Aorus fareler var, kullananlar zira çok memnun ve çok güzel bir ekosistemi var. Kısacası, bunlara para veren niye Aorus'ları tercih etmiyor anlamıyorum. Her bütçe için mantıksız kaçıyor kısacası.

Çok da şey yapmayın, isteyen alsın istemeyen almasın. Gaming fare gibi düşünülüyor bu saçma markalar. Yine de A4Tech gibi markaların ucuz ve dayanıklı fareleri daha işe yarar ve uzun ömürlü. Ayrıca, bu markaların ürünleri fiyatına Aorus fareler var, kullananlar zira çok memnun ve çok güzel bir ekosistemi var. Kısacası, bunlara para veren niye Aorus'ları tercih etmiyor anlamıyorum. Her bütçe için mantıksız kaçıyor kısacası.
Ben de geçici olarak A4Tech kullanıyorum. En azından merdiven altı markalara göre bir adı, düzgün bir websitesi var. Gerçekten çok mantıksız.

Bunu aynı şekilde Donanim Arşivi'nde konu açarak sormak lazım. Gelecek cevapları merak ediyorum.

Ben de geçici olarak A4Tech kullanıyorum. En azından merdiven altı markalara göre bir adı, düzgün bir websitesi var. Gerçekten çok mantıksız.

Tam 3 sene A4 Tech'in faresini kullandım R110'a geçmeden. R110 garip geliyor şu anda elime. Belki FPS oyunu oynamadığım için farkı çok anlayamıyorum ama pek farkı yok gibi geliyor bana. Tabii ki R110'un avantajları vardır ama o kadar paraya değer mi şüpheliyim. 15 liralık kamera mic kullanıyorum ve işimi görüyor. Ben bu satın alım işini bağımlılık gibi görüyorum. Ben gibi ergenler oyuncu malzemesi diye kafaya yerleştirilmiş malzemeler almadan bu işin olmayacağını düşünüyor sanırım. Ben de böyle düşünüyordum ama fareye bayıldığım 180 liradan sonra fikrim değişti:)
@acv Oradaki kitlenin büyük çoğunlukla yukarıda bahsettiğim kitle. Ne almak istediğini iyice öğrenmeden alışveriş yaparsan pişman oluyorsun. Bu da öyle bir şey bana kalırsa. Senin için en iyi ürün daima elindeki üründür:)

Tam 3 sene A4 Tech'in faresini kullandım R110'a geçmeden. R110 garip geliyor şu anda elime. Belki FPS oyunu oynamadığım için farkı çok anlayamıyorum ama pek farkı yok gibi geliyor bana. Tabii ki R110'un avantajları vardır ama o kadar paraya değer mi şüpheliyim. 15 liralık kamera mic kullanıyorum ve işimi görüyor. Ben bu satın alım işini bağımlılık gibi görüyorum. Ben gibi ergenler oyuncu malzemesi diye kafaya yerleştirilmiş malzemeler almadan bu işin olmayacağını düşünüyor sanırım. Ben de böyle düşünüyordum ama fareye bayıldığım 180 liradan sonra fikrim değişti:)
@acv Oradaki kitlenin büyük çoğunlukla yukarıda bahsettiğim kitle. Ne almak istediğini iyice öğrenmeden alışveriş yaparsan pişman oluyorsun. Bu da öyle bir şey bana kalırsa. Senin için en iyi ürün daima elindeki üründür:)
Bir yakınım sallamıyorsa eğer R110'u kutusu hasarlı diye 100 liraya almış.

Ben de bazen Logitech set dizeyim diyorum. G300S mouse almak zor değil de iş kulaklığa gelince sıkıntı. G430 alayım desen minimum 500 liradan başlıyor. Sonra düşününce sen gamer mısın oğlum deyip vazgeçiyorum. :D

Bence eskiden çok iyi bir kanaldı. Gelişince o da bozdu bence. Fiyat performans ürünleri inceliyor , sponsorlarının ürünlerini çok ön plana çıkarıyor , topladığı sistemlere bakıyorum. Asus var , hep amd sistem(f/p olduğundan muhtemelen. Ama intel pc isteyen takipçileri de var onları düşünmüyor. Belkide sponsordur amd bu adama.) sistemindeki ssd ler kronik sorunlu genelde. Adamın çoğu üründen reklam aldığını düşünüyorum( Ama kafasına silah dayasan söylemeyecek bir insana benziyor). Her tanıttığı ürün f/p değil ve kaliteli değil. Unlost üzerinden prim kastığını düşünüyorum. Onun forumundan bi adam konu açmış ve onun yaptığı yoruma bakarmısınız. Resmen kendi ürünü satılsın diye yazdıklarına bakın. Bide bunun kitlesinin bir bölümü adam camdan atlasa onlarda atlayacak vaziyetteler( o kitle fanboy).

Bu arada ekşi sözlükte böyle bahsedilmiş;
,

Dosya Ekleri

• unnamed.png
    unnamed.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 53
DA ve SDN ikisi de parasını alıp reklam yapan kanallar. (DA Benchmark yaptığı videolardan bahsetmiyorum.)

Piyasada işini düzgün yapan bir Technopat bir de DH var.

DA eski Aliexpress videolarının olduğu zamanları özlüyorum.. Üşüyoruz #AbdullahHacıgül

DA ve SDN ikisi de parasını alıp reklam yapan kanallar. (DA Benchmark yaptığı videolardan bahsetmiyorum.)

Piyasada işini düzgün yapan bir Technopat bir de DH var.

DA eski Aliexpress videolarının olduğu zamanları özlüyorum.. Üşüyoruz #AbdullahHacıgül
Haklısın hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı