Donanım sök tak yaptıktan sonra mavi ekran hataları

withblackrose

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bir sorunum var. Kardeşimin bilgisayarı arızalıydı ekran kartından dolayı neyse arızayı bulmak için benim bilgisayarımdaki ekran kartını denedik sorunsuz çalıştırdı, sonra bir de donanımsal olabilir diye düşünüp benim SSD'mi de taktık ama açılmadı. Birkaç işlem yaptı kardeşim yine açılmayınca SSD'yi kendi bilgisayarıma geri taktım.

Onun haricinde 5 gün boyunca ekran kartımı her akşam kardeşime verdim o taktı bilgisayarına. Son 3 4 gündür bilgisayarımda donmalar oluyor 30 40 saniye donuyor fareyi hareket ettirebiliyorum fakat işlem yapamıyorum hiçbir yere tıklanmıyor. Oyuna girdiğimde mavi ekran alıyorum. 2 3 kez temiz kurulum yapıp Win 10 güncel kurdum sadece ekran kartını güncelledim kullandım zaten başka aygıtları güncellemiyordum güncel şekilde geliyordu. Problem ne olabilir yardım eder misiniz?
Ek olarak araştırırken aynı soruna sahip birine rastladım onunda aynı sorunu var ve araştırırken işlemcisi Intel, ekran kartı NVIDIA olmasına rağmen AMD dosyalarına rastlamış. Temiz kurulumdan sonra düzelmiş sorunu. Benim de aynı şekilde işlemcim Intel ve ekran kartım NVIDIA. Benim de sistemimde AMD dosyaları var ama temiz kurulum sonrası foruma konu açtım normal mi bu dosyalar. Dosya dizini c>windows>winSxS.
Cidden kafayı yiyeceğim artık foruma giriyorum giriş yaparken başka bir donma oluyor mesela aşağıda patcher açık oyun patch atıyor ona tıklıyorum açılıyor patch atması duruyor donuyor kalıyor 20-30 sn sonra her şey normale dönüyor yeni bir işlem yapmaya kalktığımda donmaya devam ediyor her işlemde yapmasada 10 işlemden 5-6'sında yapıyor.

Dosya Ekleri

• X3.jpg
    X3.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Harddisk hatasına benziyor Sentiel HDD Speed (ismini tam hatırlamıyorum yanlış olabilir) kontrol eder misin. hızına bakalım bilgisayarın.

Disk yönetimine girdim 320 GB bir harddisktim vardı o takılıydı ama kullanmıyordum. Disk yönetiminde gözükmüyordu kabloları takılı olmasına rağmen nehse biçimlendiremiyordum yani hiçbir şeykilde gözükmüyordu bende onu söktüm şimdi düzelme var gibi donma yapmıyor sadece SSD takılı sorum HDD de olabilir mi tekrar donmalar başlar mı

Harddisk hatasına benziyor sentiel HDD Speed (ismini tam hatırlamıyorum yanlış olabilir) kontrol eder misin? Hızına bakalım bilgisayarın.

HHD'den dolayı evet dediğim gibi,güç gittiği için dönmeye çalışıyor ancak bozulmuş kablolarını çıkartın.

Yeni konular

Geri
Yukarı