Donanıma Ayrılan Bellek Sorunu

kyosphere

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, benim bilgisayarımda 4 GB RAM mevcut, ama kullanılabilir miktar 3.25 gösteriyor. (Donanıma Ayrılmış 770 MB) Biraz araştırma yaptıktan sonra BIOS güncelledim fakat bu sefer de BIOS'u güncellediğimde RAM miktarı sadece 3.25 oldu. Tekrar format attığımda ise sorun aynı devam ediyordu. Pek kafama takmazdım ama RAM işi canımı sıkmaya başladı, AMD kartlarda AGP olayı oluyormuş yani sistem belleğinden kendi belleğine RAM alma vs. Bu AGP'yi nasıl kapatabilirim ya da kapatsam ne gibi sorunla karşılaşırım?

Anlaşılan bunu kimse çözememiş.

• Diskteki bölümlerin hepsini sil, sonra yeniden bölüm oluştur.
  • Bölüm oluştururken, atıyorum 356.854 MB yazar, C ve D bölümü yapmak için önce diskin üstüne tıklayıp yeni diyorsun, oradaki rakamı silip 150.000 yazıp onayla.
  • Bu ilk bölüm yani C oluyor, sonra tekrar bölünmemiş diske tıkla, yeni oluştur de ve rakama dokunmadan onayla.
  • Çok önemli ISO dosyasını yeniden indir.
  • Önce bütün bölümleri sildikten sonra, tek disk görünmesi lazım.

Eski ISO dosyasında sorun var, Windows kafasına göre ayar yapıyor.

Mavi renkli olan yazdığım yazılara tıklamayı ihmal etme.

Ne tür bir yükleme yapmak istiyorsunuz kısmında özel kurulumu seç.

Daha önce on milyolarca kez format atmama rağmen hala ısrarla devam ediyor. Ama hiç iso dosyasını değiştirmek aklıma gelmemişti. İndiriyorum şuan bir de onunla deneyeceğim teşşekür ederim. :)

Anladın demi temiz format atacaksın, anladın yani temiz formatın ne olduğunu. Rehber videolarını iyi izle. Hadi kolay gelsin. :D

USB belleğe yazdır Rufus ile buda önemli, CD falan yazdırma belli olmuyor onlara da bozuk yazılabiliyor yada bozuk okunabiliyor.

Yeni nesil anakartlarda olan yeni BIOS sürümü. Eskiden BIOS'du artım BIOS yok UEFI var, kısaca modern BIOS da diyebiliriz.

UEFI Nedir? - Technopat

Rufus ile Windows USB kurulum diski oluşturma rehberinde yapılan aynı şeyleri yapma. Orada açıklama yapıyor zaten eski sistemler için şu seçiliyor falan diye.

Anakart 4GB belleği destekliyor, anakart kaynaklı sorun bulunmamakta.

Zaten sistemin 64bit işletim sistemini desteklemeseydi, kurmak istesen de kuramazsın. Aynı şekilde benimde ilk bilgisayarım 64bit desteklemiyordu.

LGA775 soketindeki tüm işlemciler 64bit, dolayısıyla sorun olması muhtemel değil. Zaten işletim sistemi tarafından bellek donanıma ayrılmış, yani bellek görülüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı