Donanımsal ping ve internet ping farkı

Barış Berk

Femtopat
Daha fazla  
PUBG PC oyununda Afterburner açarak değerleri izledim. Oyunda takılma yaşadığımda framerate grafiğinde dalgalanmalar oluyor. 5600 işlemci ve RX 6700 ile 16 GB RAM var. FPS yüksek fakat takılmalar oluyor. FurMark testinde veya örneğin Valorant oyununda bu takılmalar olmuyor. İnternetim yük altında sık sık kısa süreli olarak 500-800 arası ping görüyor(bufferbloat) bu değeri pkt loss veya ping olarak oyun içinde görmüyorum. İnternetten mi yoksa donanımsal mı olduğunu nasıl anlarım?

Gördüğüm kadarıyla sisteminiz uyumlu ve bu oyun için yeterli seviyede takılmalar sıcaklık yüzünden oluyor olabilir yakın zamanda OC işlemi yaptınız mı acaba ve sıcaklık değerlerini söyler misiniz?

Gördüğüm kadarıyla sisteminiz uyumlu ve bu oyun için yeterli seviyede takılmalar sıcaklık yüzünden oluyor olabilir yakın zamanda OC işlemi yaptınız mı acaba ve sıcaklık değerlerini söyler misiniz?

Ekran kartına undervoltaj yaptım ve normale göre daha düşük sıcaklıklarda ve daha performanslı çalışıyor. PUBG oyununda 65'i geçmiyor, stres testlerinde Max 70 oluyor. İşlemci de kule tipi soğutma ile Max 70 görüyor.

Ekran kartına undervoltaj yaptım ve normale göre daha düşük sıcaklıklarda ve daha performanslı çalışıyor. PUBG oyununda 65'i geçmiyor, stres testlerinde Max 70 oluyor. İşlemci de kule tipi soğutma ile Max 70 görüyor.

Virüs taraması yaptınız mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-27 210548.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-27 210548.png
    440,5 KB · Görüntüleme: 13
Güncel olarak gözüküyor.

Hocam oyun dosyalarını doğrular misiniz?

Oda olmazsa hocam telefon internetini PC'ye bağlayıp dener misiniz?

Güncel olarak gözüküyor.

Oyun dosyalarını doğrulamayı yapmıştım.
Telefon internetini Pc'ye bağlayarak sorunun internetten olup olmadığını anlayacağız değil mi? Bu arada nasıl bağlayacağım? Kasa kullanıyorum ve Wifi özelliği yok kasada

Güncel olarak gözüküyor.

Telefonu bağlayarak da denedim. Benzer bir durum var.

Son düzenleme:
Hocam buradan sonrası beni aşıyor daha bilgili bir arkadaş varsa o çözebilir.

Geri
Yukarı