Donma sorunu

Devil May Cry

Hectopat
An itibariyle masaüstünde internette gezerken dahi laptop dondu ve mouse imleci dahi hareket etmedi.
Termal macun ve fan temizliği için yeterli tecrübe ve bilgim yok. Daha önce götürdüğüm berbat merdiven altı servis'ede götürmek istemiyorum çünkü bakım yaptık dediler dahada berbat hale geldi cihaz. Garantisi de bitti ne yapmalıyım?

Masaüstünde internete girerken ki ısı değeri!

pb4sr.png

Garanti bittiyse içini kendiniz açın ve 30 TL'ye bir termal macun alıp macunu yenileyin.
Şuan büyük uğraşlarla içini açtım anakart ve fan karşımda fanı nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum internette bulduğum videoda buraya kadar getirip bıraktı adam
acilen yardıma ihtiyacım var gerçi elimde termal macun yok söktük ama birde bunun takması var.....

https://www.dropbox.com/s/nyo1y45yhq4i5fe/2013-06-19 15.14.57.jpg

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarcıya vermiştim fanları temizleyip termal macun sürmesi için ve bugün teslim aldım.
Adam teslim alırken normal termal macun kullanılmıyormuş Laptoplarda plastik bilmem ne öyle birşeyler dedi.
Şuan laptop'un ısı değerlerine bakıyorum İşlemci 98 Derece'yi gördü antivirüs tarama yaparken...
Ekran kartı 71 Dereceyi gördü...
Bu değerler oyun oynamadan sadece masaüstünde ve antivirüs taraması ve internette dolaşmaktan başka birşey yok.
Bu nasıl iş ben anlamadım daha yeni bakımdan geldi fan soğuk üflüyor.
Not : CPUID Hardware Monitor'ün sonucudur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı