Çözüldü Doom Eternal'a girerken sürücü güncelleme yazısı çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Oyunu açmadan önce aşağıdaki uyarıyı veriyor, sonrasında açabiliyorum ama internette baktığım testlerden düşük FPS alıyorum. Aygıt Yöneticisi'nden sürücüleri güncelleştir deyince zaten güncel diyor. Nasıl güncel değil anlamadım.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Denememiştim onu da denedim. Ama hala aynı yazı çıkıyor, ve sadece bu oyunda. Age of Empires IV oynadım, Sea of Thieves oynadım ama bu hatalardan hiçbirini almadım. FPS olarak da 20 FPS falan fark ediyor YouTube'daki test videolarından ama attığınız videodakini yaparak gördüm ki ekran kartını kullanıyor oyun.

O zaman çok takılmayın bence yes diyerek geçin gitsin.
Ben bu uyarıyı görünce Vega'dan çalışıyor diye düşündüm.
512.95
Sürücü türü DCH diyor ayrıca.

Game Pass'ten oynuyorum oyunu, kısayola sağ tıklayıp dosya konumuna git olmadığı için yerel diskten Xbox Games klasörüne gittim oradan buldum, bir kaç tane exe vardı. En olabilecek olanı yaptım ve yapmadan önce de o kısayola tıklayıp oyunu açmayı denedim. O uyarı yazısını çıkarmadan direk açıldı ama yanlış kısayol olacağını düşünmüyorum. Kısayolları atayım.

Eki Görüntüle 1423926
Ben de oyunu Steam üzerinden oynuyorum ve evet, yanlış düşünmüyorsun. Senin aksine masaüstünden oynadığım için yaşadığın sorun bende yok ama daha ironik olanı var. Oyundan çıkınca ekran kartı %100 kullanımda takılı kalıyor :D Ekran kartım RX 560.​
1655568543448.png

512.95
Sürücü türü DCH diyor ayrıca.

Game Pass'ten oynuyorum oyunu, kısayola sağ tıklayıp dosya konumuna git olmadığı için yerel diskten Xbox Games klasörüne gittim oradan buldum, birkaç tane exe vardı. En olabilecek olanı yaptım ve yapmadan önce de o kısayola tıklayıp oyunu açmayı denedim. O uyarı yazısını çıkarmadan direk açıldı ama yanlış kısayol olacağını düşünmüyorum. Kısayolları atayım.

Eki Görüntüle 1423926

Hocam şimdi yazacağım ayar notebookunda var mı bilmiyorum ama BIOS'ta integrated graphic diye bir ayar arayın bu ayar altında birinci sıraya harici kartı alıp deneyin.

BIOS'a bulaşmak istemiyorum yanlış bir şey yapıp bilgisayarı bozmak istemiyorum o ekran çok korkutuyor.

Korkacak bir şey yok aslında ama tercih senin tabii.
Bu videodaki ayarı denemiştiniz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Korkacak bir şey yok aslında ama tercih senin tabii.
Bu videodaki ayarı denemiştiniz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denememiştim onu da denedim. Ama hala aynı yazı çıkıyor, ve sadece bu oyunda. Age of Empires IV oynadım, Sea of Thieves oynadım ama bu hatalardan hiçbirini almadım. FPS olarak da 20 FPS falan fark ediyor youtube'daki test videolarından ama attığınız videodakini yaparak gördüm ki ekran kartını kullanıyor oyun.

Denememiştim onu da denedim. Ama hala aynı yazı çıkıyor, ve sadece bu oyunda. Age of Empires IV oynadım, Sea of Thieves oynadım ama bu hatalardan hiçbirini almadım. FPS olarak da 20 FPS falan fark ediyor YouTube'daki test videolarından ama attığınız videodakini yaparak gördüm ki ekran kartını kullanıyor oyun.

O zaman çok takılmayın bence yes diyerek geçin gitsin.
Ben bu uyarıyı görünce Vega'dan çalışıyor diye düşündüm.

Çözüm

Geri
Yukarı